Atrakcje Dolnego Śląska

Dolny Śląsk to arena skrzyżowania kilku kultur. Mieszały się tam głównie wpływy polskie i niemieckie, a przed X wiekiem również czeskie. Taki tygiel etniczno – kulturowy nie tylko miał wpływ na powstające na tym terenie zabytki, ale świadczył o tym, że było to miejsce istotne w ówczesnej Europie.

Na pewno pierwszym punktem do odwiedzenia w tym rejonie jest Wrocław. To miasto samo w sobie jest niekończącym się zabytkiem wartym obejrzenia, jednak tym razem chciałabym skupić się na innych miejscach, które warto zobaczyć.

Co warto zobaczyć na Dolnym Śląsku?

Cały teren to skupisko pięknych zamków z różnych epok. Można ich tam naliczyć około 25. Począwszy od najbardziej znanego zamku Książ w Wałbrzychu mieszczącego również przepiękne stajnie, w których znajduje się stado ogierów śląskich, przez zamek w Bolkowie na terenie którego odbywają się co roku rockowe imprezy Castle Party, po ruiny zamku Chojnik pod Jelenią Górą.

Na Dolnym Śląsku znajduje się również kilka zabytkowych kopalń. Na przykład mało kto wie, że można tam zwiedzić kopalnie uranu w Kletnie czy kopalnię złota w Złotym Stoku oraz towarzyszącą jej średniowieczną osadę.

Ale w końcu Dolny Śląsk to także bogactwo przyrodnicze – szereg Parków Krajobrazowych, przepiękne górskie trasy, cudowne Trzy Korony i spływ Dunajcem. A zimą przepiękne trasy narciarskie – zarówno zjazdowe jak i biegowe, a dla amatorów Dzikiego Zachodu, Miasteczko Westernowe w Karpaczu, z prawdziwymi cowboyami.

Podsumowując – bez względu na to czy wolisz maszerować po górach, czy zwiedzać zabytki – na Dolnym Śląsku znajdziesz wszystko!

chilimy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRola wiary
Następny artykułNa wakacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here