Dlaczego warto wybrać się na kurs hiszpańskiego

Można zaobserwować, że z roku na rok język hiszpański cieszy się coraz większą popularnością. Nie wszyscy jednak jeszcze przekonali się do nauki wspomnianego języka.

W języku hiszpańskim mówi obecnie prawie 400 milionów ludzi na świecie

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że hiszpański jest oficjalnym albo drugim językiem aż w 20 krajach Afryki Środkowej, Europy, Ameryki Północnej oraz Południowej.

Omawianym językiem posługuje się obecnie ponad 400 milionów ludzi na świecie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że hiszpański jest głównym językiem Gwinei Równikowej.

Hiszpański jest drugim najbardziej popularnym językiem na świecie

Dlaczego jeszcze warto wybrać się na kurs hiszpańskiego? Jest to trzeci po chińskim i angielskim, najbardziej popularny językiem świata.

Należy mieć świadomość, że hiszpański jest językiem urzędowym we wszystkich krajach Ameryki Południowej prócz Brazylii i Gujany.

Język hiszpański jest stosunkowo łatwy do nauki

Osoby, które jeszcze zastanawiają się czy warto wybrać się na kurs hiszpańskiego muszą wiedzieć, że jest to znacznie prostszy język do nauki niż mogłoby się wydawać. Godny uwagi jest fakt, że są liczne udogodnienia przede wszystkim dla osób, których rodzimy język jest zaliczany do języków romańskich.

Ponadto osoby, które doskonale mówią po włosku, francusku czy portugalsku nie będą mieli większych problemów z nauczeniem się omawianego języka. Warto wiedzieć, że hiszpański ma bardzo duża liczbę wyrazów pokrewnych z angielskim.

Język hiszpański jest łatwy do wymowy

Kolejnym argumentem przemawiającym za wybraniem się na kurs hiszpańskiego jest fakt, że język jest niezwykle łatwy w wymowie. Należy mieć świadomość, że jest to język fonetyczny. Oznacza to tym samym, że wymawia go się dokładnie tak samo, jak pisze. Oczywiście występują drobne różnice między poszczególnymi państwami czy regionami. Nie jest to jednak żadna przeszkoda.

Świetnym przykładem mogą być Latynosi. Nie używają oni bowiem angielskiego dźwięku /th/, który bardzo często wybrzmiewa w momencie, gdy Hiszpanie wymawiają a /z/ or /c/ w takim słowie, jak cerveza (“thervetha” – piwo). Z kolei w Chile końcówka czasownika w drugiej osobie wymawia się /ai/ i /i/ np. w cómo estái (cómo estás – jak się masz).

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here