Droga do celu.

Proces odchudzania nie jest łatwym zadaniem. Jest wieloetapowy i rozgrywa się na wielu płaszczyznach. Wszyscy wiedzą już, że zaczynając odchudzanie, trzeba zaprzyjaźnić się ze zdrową żywnością, która nie jest przez wielu lubiana. Są osoby, które praktycznie w ogóle nie spożywają np. warzyw, a przecież są one podstawą w zdrowej i zbilansowanej diecie. Jak w takim razie rozpocząć przygodę z odchudzaniem, tak, aby osiągnąć wymarzone efekty? Jeśli chcesz schudnąć dostosuj się do poniżej podanych zasad:
1. Odpowiednia dieta. Dieta jest kluczowa w całym procesie redukcji. Musisz wiedzieć, że organizm prawidłowo funkcjonuje, jak dostarczysz mu odpowiednią ilość pożywienia. Jeśli otrzyma za dużo, będzie odkładał go w postaci nadprogramowych kilogramów, jeśli za mało – zaczniesz chudnąć. Jednakże czasem nie wystarczy po prostu mniej jeść, by zredukować swoją masę ciała. Niestety są osoby, które zaburzyły całkowicie pracę swojego organizmu i już nie wiedzą, ile powinny jeść np. nie czują momentu najedzenia się. W takich przypadkach trzeba postawić na bardziej skomplikowane metody. Ja swój proces redukcji zaczęłam od wyliczenia, ile kalorii powinnam jeść. Istnieje wiele darmowych internetowych kalkulatorów, które w tym pomogą. Jeśli nie, można skorzystać ze wzoru i samemu to wyliczyć. Trzeba obliczyć swoje całkowite zapotrzebowanie kaloryczne, które obejmuje m.in. nasz wiek, wzrost, płeć, wagę, aktywność codzienną oraz treningową. Od uzyskanej liczby należy odjąć około 200-400 kalorii i tak komponować jadłospisy, by zmieścić się w danej kaloryce. Oczywiście niezbędna w tym będzie waga kuchenna i nasza cierpliwość, jednakże dla osób, którym zależy na zgubieniu kilogramów, nie będzie to dużym wyzwaniem. Wyliczenie kaloryczności często jest rozwiązaniem dla osób, które do końca nie były świadome, jak duże ilości pokarmu przyjmują. W zliczaniu poszczególnych posiłków pomaga wiele aplikacji telefonicznych, które posiadają bazę produktów i wystarczy w nie wpisać tylko gramaturę poszczególnego składnika.
2. Aktywność fizyczna. Jest drugim, niezwykle ważnym aspektem w procesie odchudzania. Sport pozwala nam zbudować kondycję, ale nie tylko. Ćwiczenia podnoszą także nasze całkowite zapotrzebowanie energetyczne, dlatego zawsze powinniśmy włączać je do obliczeń. Jeśli nie jest wielkim zwolennikiem aktywności, wybierz taki rodzaj sportu, który po prostu sprawi ci przyjemność. Może to być nawet zwykły spacer, pamiętaj tylko, aby zachować regularność wykonywania go.
3. Odpoczynek. Podczas procesu redukcji masy ciała często zapominamy o relaksie i regeneracji. Odchudzanie jest dużym wysiłkiem dla naszego organizmu, jest wycieńczony, dlatego nie powinniśmy dodatkowo „stresować” go np. poprzez nieregularny sen. Poszukaj metody, która pozwoli ukoić i uspokoić nerwy, rozluźnić mięśnie. Może to być nawet aromatyczna herbata lub gorąca i pachnąca kąpiel.
Tylko zachowanie odpowiedniego balansu życiowego, w którym jest miejsce na pracę, ale i relaks oraz odpoczynek, pozwoli na osiągnięcie wymarzonego sukcesu.

miss-fit.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTechnologia na nowo
Następny artykułBadanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here