Jak rzucić palenie?

Palenie tytoniu to bardzo zgubny nałóg. Palacze narażeni są na wiele niekorzystnych następstw. Dotyczy to zarówno palaczy czynnych jak i biernych. Choroby układu krążenia, nerek, nowotwory, miażdżyca, niepłodność – to tylko niektóre konsekwencje palenia papierosów. Warto zadać sobie pytanie o to, jak rzucić palenie.

Dlaczego warto przestać palić?

Odpowiedzi można wskazać kilka. Najważniejszym motywatorem do ostatecznego zerwania z nałogiem powinna być troska o zdrowie. Zarówno swoje jak i najbliższej rodziny. Trzeba sobie w końcu zdać sprawę z tego, że każdy wypalony papieros skraca życie przynajmniej o kilka minut. Drugi aspekt, który często skłania długoletnich palaczy do zaprzestania palenia papierosów, to finanse. Nie da się ukryć, że wyroby tytoniowe z roku na rok są coraz droższe. Piętnaście lat temu paczka papierosów kosztowała nieco ponad trzy złote. W obecnych czasach jest to wydatek przynajmniej pięć razy większy. Jeżeli wziąć pod uwagę, że przeciętny palacz pali dziennie paczkę papierosów, to w skali miesiąca musi na to przeznaczyć około czterystu pięćdziesięciu złotych. Przez rok wychodzi niebagatelna kwota pięciu tysięcy złotych. Za takie pieniądze można kupić używany samochód lub pojechać na luksusowe wakacje w ciepłe kraje.

Jak rzucić palenie?

Najlepiej w taki sposób, aby było to skuteczne. Odpowiedzieć sobie na to pytanie jak rzucić palenie każdy musi indywidualnie. Niektórzy są w stanie zerwać z nałogiem z dnia na dzień, inni z kolei potrzebują stopniowego zmniejszania ilości wypalanych papierosów. Pomocne w walce z tytoniem mogą okazać się specjalne tabletki albo plastry zawierające nikotynę. Niektórym pomaga także podjęcie intensywniejszej aktywności fizycznej, która powodując znaczne zmęczenie odbiera ochotę na zapalenie papierosa. Warto sięgnąć także po motywacyjne poradniki odnośnie rzucania palenia, które dostępne są w księgarniach, a także skorzystać ze wsparcia osób najbliższych, które będą motywować do tego aby raz na zawsze zerwać z nałogiem.

stazmalzenski.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić leczo?
Następny artykułJak zrobić omlet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here