Pojemniki ażurowe

Składane pojemniki mogą być wykonane z ciężkiego plastiku, który odznacza się takimi cechami, jak na przykład: trwałość, wytrzymałość oraz solidne wykończenie. Elastyczne pojemniki do transportu luzem, wykonane z plecionych worków z polietylenu lub polipropylenu, są przeznaczone do przechowywania lub transportu suchych i płynnych produktów, takich jak piasek, nawóz i granulaty z tworzyw sztucznych.

Pojemnik z przegródkami – jakie ma zastosowanie?

Sztywne pojemniki są wyposażone w zintegrowane podstawy palet o wymiarach, które są na ogół bardzo zbliżone do długości palet akceptowanych w wielu krajach. Prawie wszystkie sztywne pojemniki plastikowe z przegródkami są zaprojektowane tak, że można je układać pionowo jeden na drugim za pomocą wózka widłowego. Pojemniki są zgodne ze wszystkimi standardami – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Norma została pierwotnie zdefiniowana przez Niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Motoryzacyjnego dla przemysłu motoryzacyjnego, ale później została przyjęta w wielu innych dziedzinach produkcji i branży transportowej. Najczęściej stosowane rozmiary to 600 mm × 400 mm i 400 mm × 300 mm, co oznacza, że są one układane po napełnieniu europalet o wymiarach 1200 mm × 800 mm.

Pojemniki plastikowe z przegródkami

Pojemniki te są wytwarzane zazwyczaj w często szarym polipropylenie przez formowanie wtryskowe. Produkty z pełną podłogą i ścianami są wodoszczelne – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Ściany skonstruowane jako kratki umożliwiają widok z boku na pudełko. Jeśli dno jest również uformowane z siatki, powietrze może łatwo przepływać nawet przez ułożone w stos pudełka. Opakowania wielokrotnego użytku są wytwarzane z trwałych materiałów i są specjalnie zaprojektowane do transportu.

Na przykład pojemniki ażurowe są stworzone do tego, aby przechowywać w nich leki lub produkty spożywcze. Pojemnik z przegródkami cieszy się ogromną popularnością, ponieważ jest trwały oraz wytrzymały. Zazwyczaj materiały używane do produkcji opakowań zwrotnych obejmują stal, drewno, arkusze polipropylenowe lub inne tworzywa sztuczne. Jednakże pojemniki ażurowe najczęściej są wykonywane z dobrej jakości plastiku, który jest solidny. System zwrotu, regeneracji i ponownego użycia może zaoszczędzić pieniądze na koszcie przesyłki i może zmniejszyć wpływ opakowań na środowisko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here