Praca dla mam

Bycie mamą w dzisiejszych czasach jest prawdziwym wyzwaniem pod wieloma względami i dokładnie wiedzą to te z kobiet, które są obecnie w ciąży lub właśnie urodziły i starają się znaleźć złoty środek pomiędzy opieką i wychowaniem dzieci w dobie przepełnionych żłobków oraz braku miejsca w przedszkolach a pracą zawodową i koniecznością zarabiania pieniędzy na utrzymanie rodziny wraz ze swoim partnerem. Poszukiwanie pracy dla mam nie jest proste – duże firmy niechętnie patrzą na podania świeżo upieczonych mam, wiedząc, że może się to wiązać z częstym braniem opieki czy urlopu, aby poświęcić czas swoim pociechom. Dobrze płatne etaty czy czasem nawet powrót do poprzedniej pracy są zwyczajnie przez to niemożliwe.
Dzisiaj co prawda mówi się, że każdy z nas ma prawo do życia prywatnego, a firmy podczas rozmów kwalifikacyjnych nie powinny zadawać pytań o posiadanie czy chęć posiadania dzieci, to jednak doskonale wiemy, że takie scenariusze wciąż się zdarzają. Bycie mamą jest bardzo trudnym zadaniem, szczególnie właśnie, jeśli pragnie się połączyć życie prywatne z zawodowym.
W Internecie można oczywiście znaleźć ogłoszenia z pracą dla mam – nawet bez wychodzenia z domu czy trwającą zaledwie kilka godzin w tygodniu, to jednak nie zawsze załatwia kwestii samego wynagrodzenia. Jak można się łatwo domyślić – mało znacząca, dorywcza czy dodatkowa praca nie zapewni środków na utrzymanie rodziny.
Jeśli faktycznie jako rodzina potrzebujecie pieniędzy, a partner popołudniami jest w domu i ma możliwość przejęcia opieki nad dzieckiem – mamie zostaje możliwość pracowania właśnie popołudniami oraz wieczorami, a także weekendami. Niektóre firmy czy branże – takie jak gastronomiczna, ale i rozrywkowa – zapewniają taki właśnie elastyczny grafik dla swoich pracowników.
Coraz popularniejszą formą zatrudnienia, które ze względu na swój charakter pasować może również mamom, jest praca w charakterze konsultanta call center z pracą zdalną, a więc z własnego domowego zacisza. Jak do każdej pracy, jednak również i do tej trzeba mieć odpowiednie predyspozycje.

latawcedmuchawce.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here