Wakacje w Mykonos

Mykonos jest jedną z greckich wysp znajdującą się na Morzu Egejskim. Klimat na Mykonos jest umiarkowanie ciepły, charakteryzuje się niewielką ilością opadów. Noce są praktycznie tak samo ciepłe jak dnie.
Mykonos – wakacje
Jeśli wybieramy się na wakacje na Mykonos musimy pamiętać o tolerancji dla przedstawicieli mniejszości seksualnych, ponieważ jest to wyspa, która jest najbardziej otwartą na turystów tej grupy społecznej grecką wyspą i nie trudno jest tam spotkać pary LGBT między innymi dzięki bogatej ofercie barów, która jest do nich skierowana. Ale geje i lesbijki to nie jedyne osoby, które na Mykonos możemy spotkać. Ta grecka wyspa jest również lubiana przez osoby znane, aktorów, aktorki, piosenkarzy i piosenkarki.
Maskotką wyspy jest pelikan. Na Mykonos często można spotkać te oswojone ptaki dokarmiane przez turystów. Zdarza się też, że spacerują one między stolikami kawiarnianymi na powietrzu.
Mykonos nazywana jest Małą Wenecją przez Chorę, główną miejscowość wyspy, którą możemy nazwać jej stolicą. W tej miejscowości możemy zobaczyć osiemnastowieczne i dziewiętnastowieczne domy zbudowane tuż na granicy lądu i morza. Pozostała zabudowa miasteczka również jest fascynująca. Przeważają małe, charakterystyczne dla Grecji bardzo urokliwe domki w kolorach bieli i nieba, które są usytuowane przy wąskich, krętych uliczkach, pomiędzy którymi możemy znaleźć wiele sklepików lokalnych i sklepów znanych marek, a także liczne galerie sztuki.
Mykonos nazywana jest także wyspą wiatrów, ponieważ szesnastowieczne wiatraki są charakterystycznym elementem wyspy i nieodłącznym elementem jej krajobrazu.
Turystów przyciągają na Mykonos przede wszystkim liczne plaże i krystalicznie czysta woda. Opalanie się i pływanie w czystym, ciepłym morzu nie jest jednak nie tylko jedyną atrakcją. Turyści mają także możliwości uprawiania sportów wodnych. Na wyspie istnieje między innymi rozbudowana oferta rejsów żeglugowych i nurkowania.
Standardową atrakcją Grecji są monastery, czyli prawosławne klasztory, które można spotkać wszędzie, także na Mykonos. Jeśli jednak zdecydujemy się na zwiedzanie budynków sakralnych musimy ubrać się odpowiednio. Jeśli będziemy zbyt skąpo ubrani, przede wszystkim panie, możemy nie zostać wpuszczeni do świątyni.
Dla fanów aktywnego spędzania wakacji i zwiedzania istnieje wiele możliwości wypożyczenia środków transportu drogowego, takich jak auta czy skutery, jeśli jednak się na to zdecydujemy, należy zachować szczególną uwagę na drodze, ponieważ Grecy nie mają opinii najlepszych kierowców. Można też skorzystać z usług transportu publicznego, jednak linie autobusowe nie są zbyt rozbudowane i może się to okazać problematyczne.
Fani nocnych rozrywek również nie będą się nudzić na Mykonos. Wyspa ma sławę najbardziej rozrywkowego miejsca w całej Grecji, które nigdy nie zasypia. Zawdzięcza to licznym barom, klubom i restauracjom, które nie zamykają swoich drzwi przed nikim, serwują pyszne greckie jedzenie i przyrządzają dania z owocami morza, a także licznym imprezom organizowanym w plenerze na dzikich plażach.

czas-wakacji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here