Zarabiaj na blogu

Chcesz zarabiać na blogu, ale nie wiesz od czego zacząć? Lubisz pisać dla innych, wymieniać się doświadczeniem, wiedzą, czy najzwyczajniej w świecie dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami, ale chcesz również na tym zarabiać?
W takim razie zarabianie na blogowaniu może być czymś dla Ciebie. Oczywiście początki mogą wydawać się żmudne i mało opłacalne, ale z biegiem czasu przekonasz się że pisanie bloga może stać się Twoją pełno etatową pracą i to o wiele lepiej płatną niż zwykła praca w biurze.
Dzisiejszy powszechny dostęp do internetu zapewnia łatwą komunikacją z innymi ludźmi, więc blogi stały się bardzo popularne i wiele osób zdecydowało się by to z nich uczynić swoje główne źródło dochodów.
Jak zarabiać na blogu? Wszystko zależy od Twojego blogu, a raczej jego tematyki. Jeśli jest to blog np. o nauce angielskiego warto zainwestować w swoją osobę. W końcu blog to świetne miejsce na własną reklamę – możesz oferować swoje usługi jako korepetytor online, tworzyć kursy, lub poradniki.
Jeśli Twój blog dotyczy mody i ubrań możesz nawiązać współpracę z jakąś marką odzieżową i pisać dla niej teksty promujące, lub lokować produkty w swoich tekstach zachęcając tym samym do kupna. Tutaj do gry wchodzi również afiliacja, czyli dodawanie linków do sklepów internetowych. Jeśli czytelnik po kliknięciu w link dokona tam zakupu, prowizja z tego pójdzie na konto blogera.
Zarabianie na blogu może również odbywać się po przez zwykłe reklamy. Istnieje wiele stron internetowych, które płacą blogerom za wyświetlanie ich reklam na swoich blogach. Choć jest to stały i pewny dochód jest on stosunkowo niski, ponieważ w większości przypadków liczy się kliknięcie na reklamę, a nie tylko jej wyświetlenie, ale wciąż jest to sposób na zarobek.
Pamiętaj, żeby zarabiać musisz mieć na czym, więc zadbaj by Twój blog zawierał jakąś ciekawą treść; najlepiej wybierać tematy bliskie naszym zainteresowaniom, lub związane z naszym wykształceniem, dzięki czemu będą one ciekawsze dla czytelników, którzy chętniej wrócą następnym razem.

bloggers.tips/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here