tablica

Kanban jest to opracowana w latach pięćdziesiątych metoda sterowania produkcją. Powstała ona w Japonii, a w pierwotnym znaczeniu języka japońskiego oznaczała ,,tabliczkę z napisem informującym”. Metoda ta opiera się na poszczególnych kartach wyborów, ich cyrkulacji oraz analizie. W dzisiejszych czasach rozwinęła się ona na tyle, że określana jest mianem systemu informacyjnego, systemu planowania, kontroli czynności oraz zadań produkcyjnych. Polega na organizowaniu całego procesu wytwórczego, gdzie każda komórka organizacyjna produkuje dokładnie tyle, ile jest w danej chwili potrzebne. 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/tablica-kanban-przeglad-aplikacji/ 

Kanban – czym jest i jakie są jej zalety? 

Kanban jak wcześniej wspomniano jest metodą sterowania produkcją. Współpraca z użyciem takiej metody może być rozpoczęta z fizycznymi tablicami. Jednak w dłuższej perspektywie tablicę online stają się znacznie i wygodniejsze, a także oferują wiele przydatnych funkcji, które mogą oszczędzić mnóstwo czasu. Aplikacje Kanban pozwalają na wizualizowanie, organizowanie i zarządzanie pracą w najlepszy sposób. Dzięki takim narzędziom o wiele łatwiej jest zarządzać przepływem pracy i skupić się na niej w taki sposób, żeby przynieść jak największy zysk. 

Najlepsze aplikacje Kanban 

Świetne oprogramowanie służące do współpracy dla różnych zespołów to Trello. Używa tablic, list i kart zamiast struktury opartej na osi czasu. Oprogramowanie posiada 3 kolumny: ,, Do zrobienia”, ,,Do wykonania” i ,,Zrobione”. Pierwsza kolumna zawiera karty z zadaniami do wykonania, następna zadania, które zostaną przypisane do konkretnej osoby, a ostatnio do przeniesienie karty, kiedy zadanie jest już wykonane. 

W innym powszechnie używanym programem do Planowania projektów z wykorzystaniem metody Kanban jest ProofHub. Daje ona możliwość mapy drogowej do śledzenia ostatecznego terminu zadania. Oprogramowanie to służy do zarządzania projektami. Umożliwia zespołom samodzielne zarządzanie, kiedy widzą zadania przechodzące przez wiele etapów tablicy, żeby mieć wyraźny postęp w przepływie pracy. 

Kolejną ciekawą aplikacją jest Zoho Projects. Jest to kompleksowe narzędzie, którego firmy używają do zarządzania projektami. Planowanie projektu w zarządzaniu pomaga wykonać zadanie w taki sposób, żeby nie przegapić terminu. Zarządzanie projektami w Zoho zapewnia korzyści wirtualne, które pozwalają na podzielenie zadań, a także kompleksowym wgląd w etap każdego projektu. 

Zobacz też: http://radiobc.pl/jak-podniesc-swoja-produktywnosc/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here