Co zrobić, żeby kanapa się nie elektryzowała?

Elektryzowanie się przedmiotów bywa uciążliwe. To częsty problem także wśród właścicieli kanap, zwłaszcza, jeśli tapicerkę mebla wykonano ze sztucznych materiałów. Nieprzyjemne uczucie kopania, sterczące włosy po wstaniu z kanapy – z tym muszą borykać się osoby, które mają w swoich salonach kanapy.

Na internetowych forach nie brakuje wpisów dotyczących tego, jak radzić sobie z problemem elektryzowania się kanapy. Sposobów na uporanie się z tym nie brakuje. Pozostaje tylko pytanie, który z nich naprawdę jest skuteczny. A może zamiast walczyć z elektryzowaniem się kanapy, lepiej zapobiegać temu zjawisku?

Sposoby na walkę z elektryzowaniem się kanapy

W celu uniknięcia zjawiska elektryzowania się kanapy, należy zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniu, w którym ten mebel stoi. Pomocne okazują się powszechnie dostępne nawilżacze powietrza. Co ciekawe, kwiaty, w doniczkach których umieszczono mech torfowy, również mają zbawienny wpływ na Twoją kanapę.

Co ciekawe, rozwiązaniem okazać się może metalowy wieszak. Ponoć pocieranie nim o tapicerkę kanapy pozwala na przeniesienie na niego nagromadzonych ładunków elektrostatycznych, a tym samym pozbycie się ich z kanapy. Sposób działa do momentu, gdy ponownie nie dojdzie do pocierania sztucznym materiałem o tapicerkę.

Problem z elektryzowaniem kanapy znika

Metalowy wieszak, nawilżacze powietrza, kwiaty doniczkowe – czy naprawdę potrzebujesz tych rzeczy, by zapobiec elektryzowaniu się kanapy? Jest jeszcze jeden sposób. Bardzo prosty. Wystarczy wyposażyć się w spray antystatyczny. To taki specjalny płyn z wygodnym dozownikiem. Spryskuje się nim tapicerkę kanapy.

Kanapę należy spryskać z odległości ok. 20 cm.To sposób nie tylko na uniknięcie problemu elektryzowania się kanapy, ale także na jej zabezpieczenie przed kurzem i osiadaniem sierści na tapicerce. Przed użyciem sprayu należy zapoznać się z instrukcją jego użytkowania. Może okazać się, że konieczne będzie przewietrzenie pomieszczenia.

[Głosów:92    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here