mechanik

Praca w warsztacie samochodowym jest marzeniem wielu osób. Bardo często zdarza się tak, że podejmują się jej fani motoryzacji. Najważniejsze w szukaniu pacy jest to, aby podążać za hobby i lubić to co się robi. Kwestie finansowe jednak również są ważne. Musimy przecież za coś żyć i utrzymywać rodzinę. Najlepszą opcją jest więc połączenie pracy marzeń z dobrymi zarobkami. Jak wygląda to w przypadku mechanika? Od czego zależy wysokość jego wynagrodzenia i na jakie kwoty może liczyć? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-mechanik-samochodowy/ 

Mechanik pojazdów samochodowych – obowiązki

Zawód mechanika kojarzy się przede wszystkim z branżą samochodową, i faktycznie takim stanowisku występuje najczęściej. Mechanik jest osoba zajmująca się wytwarzaniem, obsługą lub serwisowaniem różnego rodzaju urządzeń elektrycznych. Takie osoby specjalizują się w jednej z następujących dziedzin: 

  • sprzętowej
  • opartej na znajomości poszczególnych maszyn i urządzeń, ich obsłudze, zastosowaniu i naprawie
  • technologicznej

Mechanicy w takim zakresie zajmują się zagłębieniem, a także zastosowaniem technologii, które wykorzystywane są w urządzeniach mechanicznych.

Co wpływa na wynagrodzenie mechanika?

Przede wszystkim wpływa na to staż pracy. W wielu przypadkach wynagrodzenie początkującego kandydata na takim stanowisku stanowi nikłą część pensji jego doświadczonego kolegi po fachu. Istotne jest również wielkość firmy. Mało rodzinny biznes to nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia urzędu wielkich zagranicznych korporacji. Duże oferują również bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych. Wpływ na wynagrodzenie ma też lokalizacja firmy. Dwie bardzo podobne do siebie firmy w różnych miastach mogą oferować znacznie odbiegające od siebie wynagrodzenia dla swoich pracowników.

Mechanik samochodowy – zarobki

Przeciętne wynagrodzenie mechanika pracującego w naszym kraju wynoszą 4800 zł. Jest to o 100 zł więcej niż przeciętne wynagrodzenie w Polsce. Na umowę o pracę mechanik samochodowy jest w stanie zarobić 3472 zł netto, na zasadach umowy zlecenie 3627 zł netto. Na umowie o dzieło mechanik samochodowy zarobki 4147 zł netto, a na zasadach pracy B2B zarobi 3978 zł netto.

Benefitem, który najczęściej przyznawany jest na stanowisku mechanika jest prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, dofinansowanie zajęć sportowych, a także świadczenia socjalne.

Zobacz też: http://radiobc.pl/mechanik-samochodowy-jak-nim-zostac/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here