jak skutecznie oszczędzić pieniądze?
fot. Pexels.com

Żyjemy obecnie w mocno konsumpcyjnym świecie. Na każdym kroku wydajemy pieniądze i nabywamy rzeczy, które niekoniecznie są nam niezbędne do życia. Czas zmienić swoje złe nawyki i spróbować zaoszczędzić trochę pieniędzy. Istnieje kilka skutecznych sposobów na uzyskanie oszczędności.

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/jak-oszczedzac-pieniadze-sposoby-na-oszczedzanie/

Dlaczego warto oszczędzać pieniądze?

Oszczędności dają nam poczucie bezpieczeństwa. Jeśli spotka nas w życiu nieprzewidziana sytuacja, dzięki zaoszczędzonym pieniądzom potrafimy właściwie zmierzyć się z aktualnym problemem. Oszczędności są dostępne w zasięgu ręki. Wystarczy tylko wiedzieć, jak je odnaleźć. 

Efektywne oszczędzanie

Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów na wygenerowanie „zaskórniaków”.

  • Załóż konto oszczędnościowe – oprócz normalnego konta, warto mieć drugie, na którym co miesiąc będziemy odkładać określoną sumę pieniędzy. Warunek jest jeden – wpłaconych oszczędności nie można ruszyć!
  • Zaopatrz się w skarbonkę – jest to dość staroświecki sposób na oszczędzanie, jednak wciąż skuteczny. Jeśli po zrobionych zakupach zostanie nam reszta, warto ją wyjąć z kieszeni i umieścić w skarbonce. Z biegiem czasu może się uzbierać naprawdę pokaźna suma.
  • Postaw na karty i aplikacje lojalnościowe – jeśli mamy zwyczaj robić zakupy w konkretnym sklepie, powinniśmy sprawdzić, czy ten posiada kartę lub aplikację lojalnościową. Dzięki temu będziemy mogli kupować produkty w okazyjnych cenach lub otrzymywać gratisy.
  • Przyrządzaj samodzielnie posiłki – najwięcej pieniędzy wydajemy, gdy kupujemy jedzenie na mieście. Jeśli wyrobimy sobie nawyk samodzielnego gotowania, możemy mieć pewność, że zaoszczędzimy sporą kwotę.
  • Nie marnuj wody – nadal mało osób wie, że kranówka jest bezpieczna do picia. Jeśli jednak mamy obawy, warto zainwestować w czajnik z filtrem. Jedno jest pewne, nie będziemy musieli wydawać więcej pieniędzy na wodę w butelkach.
  • Zmień żarówki – mała zmiana, mniejsze rachunki za energię. Wystarczy wymienić standardowe żarówki na te z dopiskiem LED.
  • Kupuj na przecenach – jeśli już będziemy musieli zrobić konkretne zakupy, warto decydować się wyłącznie na przecenione produkty.

Zobacz także: http://radiobc.pl/poinsecja-wszystko-o-gwiezdzie-betlejemskiej/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here