śliczne sukienki

Na pewno chciałabyś zawsze prezentować się świetnie. Nawet gdy musisz wyjść po prostu do sklepu, z wielką starannością wybierasz dla siebie poszczególne ubrania i tworzysz z nich takie stroje, które nikomu nie mogą pozostać obojętne. Przynajmniej starasz się to robić, bo nie zawsze jednak ci to wychodzi. Widzisz przecież, że twoje koleżanki z pracy lub szkoły niemalże codziennie mają na sobie zupełnie inne śliczne sukienki, podczas gdy ty nie zmieniałaś zawartości swojej garderoby już od kilku ładnych lat.

Chciałabyś zaopatrzyć się w zupełnie nowe ubrania, ale przez swoje ograniczone możliwości finansowe nie możesz sobie pozwolić na kolejne wydatki. Stajesz wtedy przed ciężkim wyborem. Albo pozbędziesz się niemalże wszystkich swoich oszczędności, albo dalej będziesz wyglądać dokładnie tak samo, co na pewno nie poprawi twojego samopoczucia.

Pamiętaj jednak, że zawsze masz jeszcze do wyboru jedną opcję. Możesz bowiem pozyskiwać fantastyczne kreacje i to za naprawdę niewielkie pieniądze. Nawet jeśli do tej pory nie wiedziałaś, jak to robić, teraz wszystkiego się nauczysz. Nie każda kobieta, którą podziwiasz za jej fantastyczny wygląd, ma do dyspozycji tysiące złotych na koncie. Sztuką jest takie manewrowanie własnym budżetem, aby nawet przy minimalnych możliwościach finansowych móc zawsze wspaniale wyglądać. Ty też jesteś w stanie to wszystko osiągnąć.

Zacznij zatem od przejrzenia swojej garderoby

biała suknia

Tak naprawdę prawdopodobnie nie wiesz do końca, co się w niej znajduje. Każdego dnia wstajesz zbyt późno, dlatego w pośpiechu wyciągasz ze swojej szafy pierwsze z brzegu ubrania. Masz kilka sprawdzonych stylizacji i niemalże zawsze je na siebie zakładasz, bo gdybyś miała każdego dnia zastanawiać się nad tym, co na siebie ubierzesz, najprawdopodobniej już dawno zostałabyś wyrzucona z pracy za swoje bezustanne spóźnienia.

Wyznacz sobie zatem ten jeden dzień w tygodniu, w trakcie którego przeorganizujesz swoją garderobę. W wolnej chwili wyciągnij na podłogę lub blat całą jej zawartość. Przyjrzyj się wszystkim posiadanym rzeczom. Skoro zależy ci na tym, by pozyskać śliczne sukienki, przede wszystkim zwróć uwagę na to, jakie kreacje aktualnie posiadasz. Być może o niektórych z nich kompletnie zapomniałaś, a gdybyś tylko odpowiednio je podrasowała, stworzyłabyś z nich coś zupełnie nowego.

Czasem nawet minimalny dodatek w postaci kolorowej marynarki może wpłynąć na ostateczny wygląd standardowych ubrań. Kombinuj! Inspiruj się stylizacjami blogerek, które podziwiasz za ich prezencję. Szukaj blogów związanych z modą i przeglądaj popularne profile na portalach społecznościowych. Patrz na to, z czym inne kobiety zestawiają te wszystkie proste i klasyczne sukienki. Początkowo możesz nawet starać się powtarzać ich stylizacje. Z czasem nauczysz się je tworzyć samodzielnie i dopasujesz je do swojego stylu.

Jeżeli jednak uznasz, że te wszystkie twoje kreacje aktualnie kompletnie nie nadają się już do noszenia, bo totalnie wyszły z mody, zawsze będziesz mogła odrobinę je zmienić. Jedyne, czego potrzebujesz, to minimalnych umiejętności krawieckich, odrobiny zaangażowania i wolnego czasu. Udaj się także wcześniej do sklepu z artykułami krawieckimi.

czerwona sukienka

Zaopatrz się w małe dżety, ćwieki, naszywki lub kolorowe guziczki albo nawet poszukaj takich drobnych elementów na swoich starych i nienoszonych już ubraniach i następnie je odpruj, a potem umieść w jednym większym słoiczku bądź miseczce. Pomyśl o tym, co możesz zrobić ze swoją prostą czarną sukienką, aby nabrała ona zupełnie innego charakteru. Przyszywając do jej materiału kilka złotych guziczków, wykreujesz z niej coś zupełnie nowego, świeżego i na czasie.

Możesz nawet zdecydować się na skrócenie materiału albo tak go zwęzić, by był on dopasowany do twojej sylwetki. Jeżeli natomiast twoje umiejętności krawieckie ograniczają się do przyszycia guzika, zawsze możesz udać się do prawdziwego zakładu i tam zainwestować w pewne poprawki. Za skrócenie czy zwężenie sukienki zapłacisz maksymalnie pięćdziesiąt złotych. A tej cenie raczej nie udałoby ci się uzyskać nowej kreacji pochodzącej z modnego butiku.

Te wszystkie śliczne sukienki, które niemalże codziennie widujesz na ulicach, nieraz są efektem domowych przeróbek i kreatywności noszących je osób. Sama też możesz zacząć przerabiać swoje ubrania. Ma to znaczenie nie tylko ze względu na same finanse. Jeżeli bowiem będziesz nosić na sobie tak przygotowane łaszki, zapewnisz sobie oryginalny i niepowtarzalny wygląd. Nikt inny na całym świecie nie będzie mieć takich ubrań jak ty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here