mieszkanie

Nie każdą osobę stać od razu po ukończeniu 18 roku życia kupić sobie mieszkanie czy dom. To właśnie dlatego tak dużo osób decyduje się na wynajem. Jednak często kończy się to źle, a nawet tragicznie. Jak tego uniknąć i na co czym się skupić?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/wynajem-mieszkania/

Czy wynajem mieszkania się opłaca?

Szczerze mówiąc, wynajem mieszkania czy domu nie jest tanią sprawą, ale co innego zrobić, jeśli nie mamy dachu nad głową, a zdolność kredytowa nie bardzo nas dotyczy? Dużo osób właśnie z tego powodu decyduje się na koszta, które są często ogromne. Wszystko zależy naprawdę od kilku czynników.

Co wpływa na cenę wynajmu?

  • metraż,
  • okolica,
  • miasto,
  • odległość do sklepu, apteki, szkół czy przedszkoli,
  • stan mieszkania,
  • sprzęty lub wyposażenie.

Na co uważać? – umowa o wynajem mieszkania

Bardzo ważnym szczegółem, na który warto zwrócić uwagę, poza ceną, jest oczywiście umowa o wynajem mieszkania. Umowę najmu podpisuje najemna, wraz z właścicielem lokalu. W przypadku gdy właściciel nie jest dostępny np. przebywa poza granicami kraju, może on wynająć do tego pośrednika nieruchomości. Należy pamiętać, że za pośrednika płaci właściciel, nie jest to koszt obciążający was! Wiele razy natykamy się na ogłoszenia, gdzie potencjalny lokator ma zapłacić prowizję. Absolutnie nie należy zgadzać się na takie warunki.

Co powinna zawierać umowa, a czego nie powinno się w niej znaleźć? 

Właściciel mieszkania nie ma prawa zabronić wam na umowie korzystania ze sprzętów znajdujących się w mieszkaniu. Na przykład, jeżeli w mieszkaniu znajduje się kanapa, macie prawo do korzystania z niej. Właściciel również nie może zabronić wam zaproszenia gości. Wiadomo, przy dłuższym czasie pobytu np. partnera czy członka rodziny, warto aby właściciel o tym wiedział, nie należy niczego przed nim zatajać.

Zobacz też: http://radiobc.pl/wynajem-mieszkania-a-zwierzeta-domowe-jak-to-pogodzic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here