Casio i Rolex – ikony wśród zegarków

Ikoniczne zegarki, jak Casio G-shock, Rolex Submariner czy inne, mają to do siebie, że pragniemy je mieć i cieszyć nimi nie tylko oczy, lecz także naszą próżną duszę. Nie ma w tym nic złego. Porządny zegarek to inwestycja na długo. A dodatkowo ikony, tak jak żywe gwiazdy – przyciągają swoim blaskiem i sprawiają, że czujemy się w ich towarzystwie lepiej.

Od dawna wiadomo, że zegarek to nie jest wyłącznie czasomierz. Obecnie jest to także niezwykle funkcjonalny gadżet, który ułatwia życie, jak i biżuteria. Poza tym porządny zegarek na nadgarstku poprawia naszą samoocenę, podnosi nasz status społeczny, określa nasz gust. Na pytanie, dlaczego ikony sztuki zegarmistrzowskiej ciągle przyciągają i stają się pragnieniami wielu ludzi jest prosta. Każdy pragnie mieć na ręku zegarek, który jest rozpoznawalny, jak Casio G-Shock, czy Rolex Submariner. Znają je wszyscy. Nie dość, że są to ikony jakości i stylu, to dodatkowo każdy wie, że właśnie Ty jesteś właścicielem jednego z nich.

Casio G-Shock

Casio G-shock to zegarek, który dorobił się już statusu ikony. Od 1983, kiedy to Kikuo Ibe wymyślił w japońskim studiu rewolucyjny wstrząsoodporny zegarek, który zrzucił z 3 piętra i zapisał się w historii na zawsze. Obecnie zegarki G-Shock mają mnóstwo funkcji, w zależności od modelu. W zeszłym roku marka obchodziła 35 urodziny i wydała na tę okazję 2 sławetne modele zegarków w oprawie stalowej, pokrytej powłoką PVD w kolorze złota lub srebra. Oczywiście bez względu na kopertę G-Shock jest odporny na wstrząsy i uszkodzenia, a także wodoodporny do 200 m.

Rolex Submariner

To kolejna ikona wśród zegarków. Nosiło ją wiele sław, od Seana Connerego, aż po Jana Pawła II. To chyba przy G-Shocku kolejny konkurent do miana idealnego divera, gdyż Rolex również nadaje się do nurkowania. Jego lupa, datownik czy idealnie funkcjonujący tool watch są obiektami kultu. Słynie on z niezawodności i precyzji, a jednocześnie zachowuje charakter vintage, co idealnie wpisuje się w obecne trendy. Obecnie Submarinery produkowane są w stalowej kopercie, z różnymi bransoletami (stalowymi i skórzanymi), z ceramicznymi wkładkami oraz cyferblatem i słynnym zestawem wskazówek. Najpopularniejszy model to ten czarny, kultowy, jednak cieszą się też powodzeniem wersje zielone, złote czy stalowe.

Nie ważne, który ikoniczny zegarek wybierzesz, na pewno nosząc go na nadgarstku wpiszesz się w jego historię. Na tym polega wielkość historycznych modeli i słynnych brandów. Nosząc go pokazujesz to, że cenisz historię, jakość, design, a także to, co dla Ciebie istotne w zegarku – precyzja wykonania, wspaniałe podzespoły, niezawodność i zaufanie do marki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here