Chyba każdy z nas marzy o pięknych i zadbanych włosach. Nie da się niestety ukryć, że dla wielu osób sporym problemem i powodem licznych kompleksów jest siwienie. Choć to naturalny proces, który rozpoczyna się zwykle w okolicach 40-45 roku życia, to zdarzyć się może również u bardzo młodych ludzi. Większość, szczególnie kobiet, stosuje wówczas szampony koloryzujące, henny lub farby, których zadaniem jest ukrycie siwych pasemek. Minusem takiego rozwiązania jest fakt, że tego typu produkty zawierają bardzo szkodliwe składniki, niekorzystnie wpływające na kondycję włosów.

Przykładem może tu być amoniak, doprowadzający do szorstkości, łamliwości, nadmiernej suchości i braku połysku. Co zatem robić, by zatuszować siwe kosmyki, jednocześnie nie uszkadzając ich struktury? Dobrym rozwiązaniem, o którym wciąż bardzo wiele osób nie ma pojęcia, jest farbowanie włosów kawą. Choć brzmi być może zabawnie, sposób ten jest skuteczny, a do tego bardzo łatwy do samodzielnego wykonania w domu i w przeciwieństwie do zabiegu fryzjerskiego – nie wymaga zbytnich nakładów finansowych.

Aby przeprowadzić farbowanie włosów kawą, potrzebny będzie jedynie ręcznik, najlepiej czarny lub ciemnobrązowy, służący nam do do ochrony ubrań, czepek, a ponadto oczywiście kawa rozpuszczalna i odżywka, które należy ze sobą zmieszać (zamiast odżywki można zastosować zamiennie jogurt naturalny). Całość następnie nakłada się na skórę głowy i włosy – od nasady po same końce. Po przykryciu foliowym czepkiem i ręcznikiem trzeba odczekać przynajmniej godzinę, a potem spłukać. Cały zabieg warto powtórzyć ponownie następnego dnia, by mieć pewność, że siwe włosy zostały dobrze i dokładnie pokryte kolorem. Inna metoda na farbowanie włosów kawą to płukanka z wykorzystaniem kawy mielonej. Po zaparzeniu należy ją odcedzić, a gdy ostygnie – można śmiało moczyć w niej umyte wcześniej włosy (powinno to trwać ok. kwadrans), a następnie spłukać.

Farbowanie włosów kawą to świetny, a przede wszystkim naturalny i w pełni bezpieczny sposób koloryzacji. Sprawdza się szczególnie w przypadku kobiet ciemnowłosych. Kawa jest idealnym produktem do wielu zabiegów kosmetycznych. Równie dobrze wpływa na włosy. Nie tylko przyciemnia ich odcień, ale także sprawia, że prezentują się o wiele lepiej i są zdrowsze. Dzięki kawie włosy stają się błyszczące, gładkie, przyjemne w dotyku, a ich struktura i kondycja ulegają poprawieniu. Nie bez znaczenia dla wiele osób jest także fakt, że kawa skutecznie oddziałuje na cebulki i przyspiesza porost włosów.

[Głosów:25    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here