Odpowiednie ścięcie włosów daje nam ogromne możliwości w kwestii niwelowania mankamentów naszej twarzy. Z tego powodu warto świadomie to wykorzystywać. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać możliwie najlepszy efekt końcowy. Oczywiście sami możemy mieć pewne problemy z podjęciem właściwej decyzji. Z tego powodu warto skorzystać z pomocy specjalisty. Szczególnie jeśli mamy fryzjera z dużymi doświadczeniem, któremu ufamy w kwestii naszego wyglądu. Powinniśmy mieć pewność, że zna się on na pracy, którą wykonuje. Dzięki temu dużo łatwiej będzie mógł nas przekonać do swoich pomysłów, które powinny być trafne i dostosowane do naszych aktualnych potrzeb.

Fryzura dla pulchnej twarzy powinna dążyć do jak najlepszego wyszczuplenia.

Wbrew pozorom w taki przypadku długie i proste włosy nie będą najlepsze. Mogą sprawić, że cała sylwetka będzie wydawała się znacznie bardziej masywna, a nasza głowa nabierze więcej krągłości. Znacznie bardziej korzystne będą tu krótkie włosy, które bardzo łatwo możemy odpowiednio uformować. W taki sposób bez problemu nadamy całej fryzurze kształt, który będzie prosty do odtworzenia w domu.

Kluczowe jest, aby pasma znajdujące się przy twarzy były właściwe ścięte i optycznie wyszczuplały. Dzięki temu zabiegowi możemy pozwolić sobie nawet na półdługie boby, jeśli tylko zostaną one właściwie dobrane. Modelowanie nie jest wcale łatwe. Musi być to oparte na dokładnej analizie naszego wyglądu. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie świadomie dobrać właściwe warianty, które dadzą nam najlepsze efekty. Sam kolor również może być pomocny. Szczególnie jeśli wykorzystamy różnorodną, ale odpowiednio połączoną ze sobą tonację. Używając jaśniejszych i ciemniejszych pasm możemy optycznie modelować całą fryzurę i jeszcze bardziej pogłębić efekt jaki uzyskaliśmy ścięciem.

Nie zawsze jest to proste. Z tego powodu warto udać się do bardzo doświadczonego fryzjera, który doskonale zna wszystkie techniki. Szczególnie korzystne będzie korzystanie z usług salonów, w których ścięcie i farbowanie wykonują dwie różne osoby. Możemy mieć wtedy gwarancję, że są one niezaprzeczalnymi specjalistami w swojej dziedzinie i precyzyjnie dobiorą wszystkie detale tak, abyśmy wyglądali jak najlepiej.
Oczywiście może wiązać się to z większymi kosztami. Szczególnie jeśli udamy się do najbardziej popularnych specjalistów. Jednak z pewnością jest to warte swojej ceny jeśli zależy nam na idealnym wyglądzie. Wszelkie odświeżenia i poprawki możemy wykonywać wtedy u innych osób, które odpowiadają nam pod względem terminu oraz stawki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułHenna żelowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here