Jak przygotować się na wesele

Sezon ślubny bliża się nieubłaganie. Każdemu z nas choć raz w życiu przyszło się zmierzyć z wyzwaniem, jakim jest uczestnictwo w ceremonii ślubnej, a następnie w przyjęciu weselnym. Największym wyzwaniem bez dwóch zdań jest przygotowanie kreacji, fryzury oraz makijażu, które podkreślą nasze naturalne piękno i sprawią, że nikt nie będzie w stanie przejść obok nas obojętnie. Choć w teorii brzmi to jak prosty plan, w praktyce niestety niemalże nigdy takie proste nie jest. Kobiety zawsze stają przed ogromnym dylematem – jaką sukienkę wybrać, by była elegancka, modna, a przy tym stylowa, jednakże jednocześnie nie odsłaniająca zbyt wiele? Jaki kolor będzie najbardziej pasować? Jaka fryzura wytrzyma zabawę do samego rana, wyglądając dobrze przez długie godziny? Panie rozpaczliwie wpisują w wyszukiwarki internetowe frazy „najmodniejsze sukienki na wesele”, „fryzury na wesele loki”, „jaki makijaż na wesele” czy „jakie buty do krótkiej sukienki weselnej”. Stworzenie swojego weselnego wizerunku niemalże zawsze jest wręcz karkołomnym przedsięwzięciem. Jak się więc za to zabrać, by nie stracić głowy?

1. Wybór kreacji
Sukienka weselna – lub też kombinezon, które coraz chętniej są przez kobiety wybierane – powinny być przede wszystkim wygodne, a zarazem odświętne. Wesele jest przecież bez dwóch zdań okazją wyjątkową, która nie zdarza się często, w związku z czym wymaga odpowiedniej oprawy – a co za tym idzie, odpowiedniego odzienia. Kobiety często zadają sobie pytanie, czy lepiej jest kierować się obecnie panującymi trendami, czy też swoimi własnymi upodobaniami i gustem. Odpowiedź zdaje się być prosta – najlepiej jest oczywiście odnaleźć złoty środek. W praktyce jest to jednak niestety o wiele trudniejsze. Pomocna może się okazać obsługa sklepu – zazwyczaj są to pracownicy specjalnie przeszkoleni i przygotowani, którzy naprawdę znają się na rzeczy i powinni potrafić doradzić każdej klientce. Takie spojrzenie i rada osoby z zewnątrz mogą być bardzo pomocne i mogą pomóc nam spojrzeć na siebie z nowej, innej niż dotychczas perspektywy.

2. Włosy oraz makijaż
Za klasyczną, typową fryzurę weselną – nie wiedzieć czemu – od lat uznaje się loki. Papiloty, wałki, lokówka – są to zdecydowanie pomocne akcesoria przez udaniem się na wesele. Jednakże niewiele osób zdaje sobie sprawę, iż loki wcale nie pasują każdemu. Istnieje mnóstwo typów urody lub kształtów twarzy, które zdecydowanie lepiej prezentowałyby się w towarzystwie prostych, lśniących kosmyków lub gładkiego upięcia. Jak rozwiązać ten problem? Cóż, najbezpieczniej jest udać się do specjalisty, który powinien umieć ocenić, jakie uczesanie będzie nam szczególnie pasować. Co zaś z makijażem? Dobrym pomysłem jest zaczerpnięcie inspiracji w internecie. Można tam znaleźć mnóstwo gotowych pomysłów na makijaż, z którego będziemy mogły wybrać coś, co szczególnie się nam spodoba, a także podkreśli naszą urodę – przede wszystkim o to chodzi przecież bowiem w makijażu. Powinien on wydobywać nasze naturalne piękno, które zdecydowanie każda z nas posiada.

zespolnapiecia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here