łojotok
fot.: pexels.com

Łojotokowe zapalenie skóry to bardzo uciążliwa choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób w różnym wieku. Łojotokiem nazywamy taki stan, kiedy to skóra produkuje nadmierne ilości łoju. Czy jednak w jakikolwiek sposób można zwalczyć łojotok skóry? Oto kilka porad.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/lojotok-choroba-skory/

Przyczyny występowania łojotoku

Łojotokowe zapalenie skóry, bardzo często ma podłoże genetyczne. Ryzyko choroby wzrasta, kiedy w rodzinie mamy osoby cierpiące na tę przypadłość. Jednak to nie jest jeden z powodów, który świadczy o wystąpieniu łojotoku. Do innych czynników wystąpienia choroby należy zaliczyć: nadmierny stres, tłustą cerę, nieprawidłową higienę skóry, stosowanie kosmetyków zawierających podrażniające składniki (np. alkohol), choroby skóry takie jak trądzik, otyłość oraz choroby neurologiczne.

Objawy nadmiernej produkcji łojotoku można zauważyć na kilku partiach ciała. Przede wszystkim, łojotokowe zapalenie skóry ukazuje się w takich miejscach jak: skóra głowy, czoło, powieki, okolice nosa, ust oraz uszu, fałd skórnych na ciele. To właśnie w tych miejscach można zauważyć szczególne zmiany skórne, swędzenie, zaczerwienienie, nadmierne ilości sebum, utratę włosów i wiele innych.

Warto pamiętać, że łojotokowe zapalenie skóry może zaatakować nawet najmłodszych. Z tego powodu, już po zauważeniu pierwszych objawów, warto udać się do specjalisty, który dobierze odpowiednią kuracje.

Jak leczyć łojotok?

Aby zwalczyć łojotok, należy stosować określone preparaty lecznicze, dostępne w aptekach. Zalecane jest częste mycie głowy odpowiednim szamponem leczniczym. Tego rodzaju preparaty w swoim składzie zawierają wiele aktywnych składników, takich jak: kwas salicylowy, cynk, selen, lek przeciwgrzybiczy i wiele innych.

Jeżeli chodzi o inne partie ciała, takie jak twarz czy klatka piersiowa, to odpowiednio dobrane preparaty powinny być stosowane kilka razy dziennie. Nie należy stosować w tym czasie innych kosmetyków, które mogą tylko wzmocnić produkcję łoju.

Ponadto, łojotokowe zapalenie skóry może zostać zwalczone poprzez dobranie odpowiedniej diety. Z tego powodu, w codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć takich składników jak: cynk oraz witaminy B, A i E.

Przeczytaj też: http://radiobc.pl/co-wplywa-na-jakosc-kosmetykow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here