Jak zdrowo się odżywiać każdego dnia?

Wiele osób zastanawia się czy zdrowe odżywianie musi być drogie i skomplikowane. Odpowiedz jest bardzo prosta. Oczywiście, że nie. Wystarczy na co dzień stosować do kilku prostych wskazówek.

Świeżo i zdrowo

Warto zmieniać nasze nawyki żywieniowe stopniowo. Dzięki temu nasze ciało będzie miało dostateczną ilość czasu na przyzwyczajenie się do zmian jakie chcemy mu zafundować. Przejście z dnia na dzień na bardzo restrykcyjną dietę niechybnie skończy się porażką.

A zatem co powinniśmy jeść każdego dnia? Postawmy na produkty pełnoziarniste, a także świeże owoce i warzywa. Te produkty dostarczą nam mnóstwo witamin i błonnika. Ten ostatni jest bardzo ważnym składnikiem naszej diety. Sprawia, że zdecydowanie szybciej czujemy się najedzeni. Dodatkowo pobudza nasze jelita do zdecydowanie bardziej intensywnej pracy.

Zdrowe gotowanie dla każdego z nas

Warto tez zmienić techniki przygotowywania na zdrowsze. Jedną z nich jest sous-vide. Ta technika jest nieznana wielu osobom, choć została odkryta już kilkadziesiąt lat temu. Niestety urządzenia do sous vide były bardzo drogie, a więc dostępne dla nielicznych, przede wszystkim dla osób, które profesjonalnie zajmują się gastronomią. Na szczęście to już przeszłość urządzenia do sous vide bez problemu możemy kupić na portalach aukcyjnych czy w sklepach ze sprzętem AGD. Już za kilkaset złotych… To niewygórowana cena za zdrowe i pełnowartościowe posiłki dla całej rodziny.

Jak skutecznie schudnąć bez efektu jojo?

W tym przypadku pomoże nam wcześniej wspominana zdrowa i zbilansowana dieta. Do tego musimy dołączyć aktywność fizyczną, która pozwoli spalić nam nadprogramowe kalorie. Warto ćwiczyć regularnie, przynajmniej trzy razy w tygodniu. Bardzo szybko zauważymy nie tylko zmiany zachodzące w naszym ciele, ale i psychice. Będziemy mieli zdecydowanie więcej energii do działania, A to dlatego, że w naszym ciele będą wydzielać endorfiny, które często nazywa się hormonami szczęścia.

Małe pokusy

A co gdy złamiemy nasz reżim dietetyczny i skusimy się na pizzę czy porcję lodów czy ulubione ciasto? Nie ma co panikować. To całkiem normalne, że od czasu do czasu mamy ochotę na coś niezdrowego. Ważne żeby takie pokusy nie dopadały nas zbyt często…

Urządzenia do sous vide znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here