Kompleksowa obsługa apartamentów

Dlaczego inwestujemy w nieruchomości pod wynajem krótko- lub długoterminowy? Ponieważ liczymy na tak zwany zysk pasywny, który pozwoli nam czerpać regularne przychody bez konieczności pracowania na nie na pełen etat. Może się jednak okazać, że kupno apartamentu pod wynajem będzie dla Ciebie tylko dodatkowo obciążającą, czasochłonną inwestycją. Czy można jakoś zmniejszyć na nią nakłady czasu? Rozwiązaniem jest kompleksowa obsługa apartamentów!

Wynajem apartamentów na odległość

Mieszkasz w niewielkim, niezbyt atrakcyjnym turystycznie mieście, a chcesz kupić mieszkanie pod inwestycję, które będzie przyciągało zamożnych turystów? To może okazać się lepszym dochodem pasywnym niż wynajem mieszkań studentom lub rodzinom na długi okres. Wymaga jednak doskonałej organizacji i poświęcenia większej ilości czasu, a także funduszy. Możesz zatem kupić pięknie położone mieszkanie nad morzem i czerpać z niego pasywne zyski, nawet mieszkając setki kilometrów dalej albo za granicą. Wystarczy, że powierzysz swoją inwestycję firmie, która zajmuje się kompleksową obsługą apartamentów. Wtedy za niewielki procent od przychodów możesz całkowicie zdjąć z siebie obowiązek zarządzania apartamentem!

Na czym polega obsługa apartamentów?

Kompleksowe zarządzanie apartamentami to usługa outsourcingowa, w której powierzasz innej firmie wszelkie kwestie związane z administrowaniem Twoją nieruchomością. To na przykład kwestia zatrudnienia firmy sprzątającej lub wykonania sprzątania we własnym zakresie po każdym gościu, który opuszcza apartament. To również zamówienie cateringu pod drzwi Twoich gości, jeśli sobie tego życzą, przekazanie im kluczy, odebranie od nich płatności, wykonanie zaopatrzenia w artykuły higieniczne, czy zlecenie prania pościeli i ręczników odpowiedniej firmie. Obsługa apartamentu polega także na przyjmowaniu gości, wyjaśnianiu ich wszelkich wątpliwości, czy na bieżącym rozwiązywaniu problemów, na przykład niedziałającej telewizji. Mając jeden apartament w pobliżu miejscu zamieszkania, można to z powodzeniem robić samemu. Sytuacja komplikuje się, gdy ma się pracę na etat lub firmę, a do tego kilka apartamentów, i to w innych miastach. Wbrew pozorom obsługa apartamentu to czasochłonne zajęcie, wymagające tym więcej czasu i energii, im więcej się ich posiada na wynajem. Warto zatem inwestować nie tylko w nieruchomości, ale również we własny spokój i czas wolny, delegując zadanie obsługi apartamentu firmie outsourcingowej, która zajmie się tym profesjonalnie i uczciwie, sprawiając, że Twoja inwestycja będzie miała prawdziwy sens.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here