modna sukienka

Mimo iż sezon letni już prawie dobiegł końca, uroczystości weselne wciąż są organizowane i będą się odbywać prawdopodobnie do ostatniego dnia tego roku. Przyszłe panny młode chcą wyglądać na nich zjawiskowo. Pragną, by oczy wszystkich gości były zwrócone właśnie na nie, by podziwiały ich naturalną urodę i rewelacyjne, oryginalne kreacje oraz dopasowywane do nich dodatki. Sami goście też jednak dbają o swój wygląd, przygotowując się do wesel swoich znajomych lub członków rodziny.

Gdy kobieta otrzymuje zaproszenie na taką uroczystość, już na kilka tygodni przed planowanym wydarzeniem zaczyna szperać po modnych butikach i popularnych sklepach z odzieżą damską, próbując odnaleźć w ich asortymencie najwspanialszą kreację na świecie.

A jak powinna wyglądać taka modna sukienka dla gościa weselnego? Wbrew pozorom jej znalezienie może sprawić kobiecie sporą trudność. Mimo iż panny młode mają o wiele cięższe zadanie do wykonania, one przynajmniej wiedzą, że ich sukienka musi być biała, elegancka i strojna.

kolorowa sukienka

A co wolno założyć samemu gościowi weselnemu?

Jego strój musi być dostosowany do bardzo ważnej i uroczystej okazji, ale jednocześnie nie powinien być przesadzony. Kobieta, która będzie wyglądać lepiej od samej panny młodej, może narazić się na niepotrzebne uwagi i krytykę ze strony rodziny przyszłej żony. A nie o to w tym wszystkim chodzi.

Moda zmienia się bezustannie – nawet ta związana z samymi kreacjami dla gości ślubnych. Kilkanaście lat temu w weselnych trendach obowiązywały wyłącznie bardzo długie sukienki, sięgające niemalże samej ziemi. Były niezwykle strojne i bogato zdobione. Dekorowano je licznymi haftkami, koronkami, które okrywały równie dekoracyjne płaty materiałów. Kreacja musiała robić wrażenie, dlatego wszelkiego rodzaju miniówki i kuse spódniczki czy damskie garnitury były nie do pomyślenia.

Dziś jednak sukienki uznawane dawniej za najmodniejsze kojarzone są przede wszystkim z kiczem i tandetą. Brokatowe, pozłacane, dodające sylwetce przynajmniej kilku kilogramów nie prezentują się zbyt dobrze nawet na najszczuplejszej figurze, zawsze sprawiają, że kobieta wygląda na grubszą i przede wszystkim nie dbają o jej wygodę. A na weselu trzeba przecież czuć się świetnie! Modna sukienka w żadnym wypadku nie powinna owijać się wokół nóg podczas tańca, utrudniać jedzenia czy obciążać ciała.

Musi być na tyle lekka, swobodna i wygodna, by jej właścicielka była w stanie wybawić się w niej za wszystkie czasy, przetańczyć całą noc i cieszyć się rozrywką aż do białego rana. Całe szczęście obecnie wszyscy projektanci i domy mody dbają o komfort swoich klientek, niejednokrotnie stawiając go na pierwszy miejscu. Tworzą fantastyczne i przepiękne ubrania, w których spokojnie można przetrwać kilkanaście długich godzin. Nawet nie przetrwać, a po prostu świetnie się bawić, tańczyć i szaleć!

Ubrania zawsze należy dopasowywać do swojej sylwetki

Pulchniejsza kobieta nie będzie wyglądać dobrze w bardzo kusej kreacji, a ta niska nie zaprezentuje się najlepiej w niesamowicie długiej sukni. Najpierw trzeba zapoznać się zatem ze wszystkimi mankamentami i walorami własnej figury. Atuty trzeba podkreślić, a mankamenty skutecznie zamaskować, aby poczuć się pięknie i dobrze w swoim ciele. Istotne jest również dostosowanie ubioru do wybranej okazji.

Skoro modna sukienka ma być przeznaczona na uroczystość weselną, w żadnym wypadku nie może być zbyt kusa i wulgarna. Goście weselni nie powinni odsłaniać zbyt wiele ciała. Nawet jeśli kobieta ma się czym pochwalić, bo ostatnio zrzuciła kilkanaście zbędnych kilogramów i teraz chciałaby zaprezentować swoją nową figurę przed całym światem, wesele przyjaciółki nie będzie do tego najlepszą okazją. Mocno wyeksponowany biust może urazić starsze ciocie czy babcie.

sukienka

Sukienka odsłaniająca niemalże całe pośladki podczas tańców czy kucania może niepotrzebnie przyciągnąć wzrok podpitych już mężczyzn, co nie zostanie zbyt dobrze odebrane przez ich żony czy partnerki. Dobry wygląd nie zawsze jest najważniejszy. Liczy się też wyczucie smaku, które żadnej kobiecie nie pozwoli na przywdzianie wyuzdanej kreacji.

Na szczęście modna sukienka nie musi być wcale wyzywająca i bardzo odważna. Delikatne, ciągnące się po ziemi kreacje także robią spore wrażenie i doskonale upiększają kobiece sylwetki, jednocześnie podkreślając ich wrażliwość i naturalność. Na krótsze sukienki mogą sobie pozwolić młodsze kobiety, jednakże też nie należy przesadzać z ich niewielką długością. Trzeba robić wszystko tak, aby przypadkiem nie narazić się samej pannie młodej lub jej najbliższej rodzinie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here