najpiękniejsze sukienki

Wiele kobiet w dzisiejszych czasach zastanawia się co zrobić, aby wyglądać kobieco w każdej sytuacji. Niekiedy rodzaj wykonywanej działalności nie pozwala na swobodny dobór ubrania, które będziemy nosić w naszym zakładzie (przykładowo, gdy wymagane są konkretne stroje służbowe w obsłudze klienta). Za przykład może nam tutaj również posłużyć noszenie fartucha przez lekarzy, pielęgniarki i farmaceutów.

W niektórych miejscach, np. na liniach produkcyjnych, nie można nosić biżuterii, która podkreśla indywidualność i urodę. Wszyscy pracownicy wyglądają w konsekwencji tak samo. Chodzi zarówno o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy jak i o budowanie wizerunku marki i poczucie przynależności do zespołu przez pracowników (niekiedy kosztem poczucia indywidualności).

W związku z powyższym, jasne jest, że są sytuacje, w których brak jest praktycznie jakiejkolwiek możliwości kreowania swojego wizerunku i podkreślania stylu i kobiecości. Są też branże, w których obowiązuje ścisły regulamin dotyczący ubioru, ale dowolność jego doboru jest jednak odrobinę większa niż w poprzednich przypadkach. Kobiety mogą nosić podkreślające zarówno prestiż jak i figurę: garsonki, eleganckie spódnice i sukienki, kobiece spodnie, marynarki, piękne buty i torebki oraz szlachetną, ale niekrzykliwą biżuterię.

sukienka

W Internecie znaleźć można różnego rodzaju porady dotyczące tego, jak kobieta powinna wyglądać, jaki stosować makijaż zarówno na co dzień jak i na wieczór oraz jak powinna się ubierać. Na stronach tych przedstawiane są wyniki sondaży, które pokazują, co (szczególnie w oczach mężczyzn) uchodzi za wskazane i podkreślające kobiecość, a co jest raczej za źle widziane. Oczywiście na liście jako najbardziej kobiece królują niezmiennie sukienki i spódnice oraz buty na obcasie.

Porady te bywają często niestety nieprzystające do rzeczywistości. Warunki klimatyczne nie zawsze pozwalają, aby nosić takie stroje, które uchodzą za kobiece. Szpilki na śniegu, eleganckie sukienki i cienkie pończochy zimą to jest coś abstrakcyjnego. Zimą stawiamy na ciepło, wygodę i bezpieczeństwo.

Tempo życia wpływa często na nasze decyzje dotyczące ubioru

Wiele kobiet stojąc przed dylematem co na siebie włożyć, zawsze wybierze spodnie dżinsy, T-shirt, ciepłą bluzę i sportowe buty. Trudno się dziwić, jeśli kobieta musi rano w pośpiechu odprowadzić dzieci do przedszkola i szkoły w drodze do pracy, korzystając często z komunikacji miejskiej. Po pracy jedzie jeszcze na zakupy, odbiera dzieci, itd. Wykonanie tych wszystkich obowiązków w eleganckich szpilkach skończyłoby się w najlepszym przypadku odciskami i bólem stóp.

Niemniej jednak nad niektórymi poradami być może warto się czasami zastanowić i wprowadzić do swojego życia, chociażby okazjonalnie. Może rzeczywiście bluza z kapturem i bezkształtne spodnie nie są najlepszym wyborem na pierwszą randkę. I nie chodzi tu o to, by ślepo podążać za wymaganiami innych i na siłę się zmieniać, ale o to, by mieć świadomość, jak nasz wizerunek wpływa na to, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie.

Dzięki ubraniu i makijażowi można coś przekazać, np. że nam na kimś zależy, ponieważ się staramy wyglądać odpowiednio w sytuacji, w której się znajdujemy. Ubiór może świadczyć o klasie, profesjonalizmie, co jest niezwykle istotne podczas ważnych spotkań służbowych, rozmów kwalifikacyjnych.

najpiękniejsza sukienka

Z pewnością czasami są sytuację, zwłaszcza w cieplejszych miesiącach, że można wybrać wygodną sukienkę zamiast ciągle takich samych rurek. Może się okazać, że jest to po prostu ciekawe doświadczenie. Latem jest chłodniej i wygodniej w sukienkach niż dżinsach, a mają one tak wiele krojów, że z pewnością każda kobieta, jeśli tylko będzie chciała, znajdzie taką, w której poczuje się pięknie.

Niewątpliwie nawet najpiękniejsze sukienki, buty i dodatki nie rozwiążą problemu. Szpilki nie dodadzą nam uroku, jeśli nie potrafimy w nich chodzić. Także przesada nie jest wskazana, zarówno jeśli chodzi o ilość biżuterii jak i stosowanych kosmetyków kolorowych. Zawsze lepsze jest delikatne pokreślenie urody niż tzw. tapeta na twarzy. Najważniejsze jest jednak, o czym się niestety często zapomina, że kluczowy w odbiorze danej osoby jest uśmiech i życzliwe podejście do innego człowieka.

Nawet wypracowany, perfekcyjny wizerunek zewnętrzny może być niewystarczający, jeśli ktoś nie potrafi się kulturalnie wypowiedzieć i zachować. Znane są sytuację, że kobieta zachwyca do czasu aż nie zacznie się wypowiadać. Z pewnością wulgarne zwroty, opryskliwość i przerywanie innym potrafi sprawić, że cały czar pryska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here