Niedobór tłuszczu zastąpiony jego nadmiarem w korygowaniu sylwetki

Dbanie o urodę niejednokrotnie wpływa na zdrowie fizyczne. Popularność zyskuje zabieg znany jako lipotransfer, inaczej mówiąc przeszczep tłuszczu.
Chirurgia plastyczna zajmująca się tego rodzaju zabiegami, dba o wszystkie szczegóły, by interwencja w urodę była bezpieczna i by efekt końcowy po zabiegu, jakim jest przeszczepianie tłuszczu, zadowalał zarówno pacjenta, jak i dokonującego go specjalistę.

Wskazane badania przed liposukcją

Niezbędne jest konkretne działanie przed autologicznym przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej. Chodzi na przykład o dokładne badanie krwi pod kątem pracy wątroby, nerek i tarczycy. Przy niedoczynności tarczycy zabieg może być nieskuteczny. Wykonywanie go w takim przypadku mijałoby się z celem. Istotne znaczenie ma występowanie alergii i astmy u pacjenta. Takie przypadłości mogą eliminować wykonywanie zabiegu, jakim jest przeszczepianie tłuszczu u pacjenta.Choroby krwi związane na przykład z jej krzepnięciem, wykluczają analizowany Przeszczep tłuszczu. Również dokładne badanie moczu, pomoże również zdiagnozować stan zdrowia pacjenta.

Inne działania związane z lipotransferem

Niejednokrotnie zabiegi są rozłożone w czasie. Jeśli miejsce, gdzie je się dokonuje, jest znacznie oddalone od pacjenta, należy wziąć pod uwagę czas na dojazdy i koszty związane z podróżą. Wpływ na taką sytuację ma różnica cen, jeśli chodzi o omawiany zabieg polegający na odsysaniu i przeszczepie tłuszczu. Po zabiegu należy przez okres około trzech tygodni używać opasek uciskowych w miejscu zabiegów chirurgicznych. Wszystko to jest ważne przy podejmowaniu decyzji kiedy, lub czy w ogóle zabieg przeszczepiania tłuszczu będzie miał miejsce.

Czynniki psychologiczne

Z wiekiem pacjenta rośnie także zapotrzebowanie na korygowanie urody. Nadmiar tłuszczu w jednym miejscu, wykorzystuje się w innym miejscu ciała danej osoby. Nawet stosuje się go w celu usunięcia tak zwanych worków pod oczami.Normalnie zabieg zalecany jest osobom w średnim wieku i powyżej tego okresu życiowego. Generalnie – osobom młodym nie jest wskazany przeszczep tłuszczu. Rozmowa ze specjalistą w tej dziedzinie na pewno jest wskazana, ażeby uniknąć rozczarowań i podjąć jak najlepszą decyzję odnośnie korekty urody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here