Włosy jak nowe

Każdy człowiek pieczołowicie dba o swoje włosy, ponieważ obecnie wygląd odgrywa dużą rolę w społeczeństwie i często decyduje o pierwszej opinii o człowieku. Aby cieszyć się zdrowymi włosami, warto zainteresować się usługami trychologa.

Trycholog?

Specjalistę zajmującego się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń skóry głowy i włosów nazywamy trychologiem. Jest to coraz popularniejszy specjalista w dzisiejszych czasach.

Czym się zajmuje trycholog?

Do zadań trychologa należy zajmowanie się takimi schorzeniami jak łupież, łuszczyca skóry głowy, nadmierne wypadanie włosów, łysienie lub łojotokowe zapalenie skóry głowy. Specjalista zajmuje się też takim zagadnieniem jak przeszczep włosów warszawa.

Historia trychologii

Początków trychologii jako nauki upatruje się w roku 1860 i za źródło tej dziedziny traktuje się Londyn. Prekursorem nauki o włosach nazywany jest profesor Wheeler, który poświecił się badaniu zjawiska wypadania włosów i poszukiwał sposobu na powstrzymanie tego procesu. W 1902 roku zostało powołane Kolegium Badań Chorób Włosów, które w późniejszym okresie przerodziło się w Instytut Trychologii. Nieco później, bo w 1928 roku powstała pierwsze klinika chorób włosów w Londynie.

Trychologia od końca XIX wieku funkcjonuje jako specjalizacja na studiach Wielkiej Brytanii. W Polsce za pioniera trychologii uważa się Wojciecha Kostaneckiego, który w 1970 roku wydał książkę na temat chorób skóry głowy i włosów.

Jak wybrać dobrego trychologa?

Jeśli zastanawiamy się nad zabiegiem takim jak przeszczep włosów Warszawa warto udać się do odpowiedniego specjalisty. Istotne mogą być trycholog warszawa opinie. Jeśli chcemy się poddać jakiemukolwiek zabiegowi, warto iść do sprawdzonego lekarza, ponieważ każdy zabieg jest ingerencją w nasze ciało i nie warto ryzykować kładąc na szali własne zdrowie, a czasem nawet życie. Profesjonalista, któremu oddamy się w ręce musi mieć trycholog Warszawa opinie, które zachęcą nas do wybrania właśnie jego. Pomocne w wyborze właściwej kliniki mogą być rozmowy z rodziną i przyjaciółmi, którzy już poddali się takiemu zabiegowi i mają pewne doświadczenia. Zawsze mogą nas poratować dobrą radą.

O włosy należy dbać tak samo jak o resztę ciała, więc warto się zainteresować usługami trychologa i znaleźć specjalistę, który spełni nasze oczekiwania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here