Wygodne sposoby na przechowywanie butów w pokoju

Duża ilość obuwia wymaga pojemnej szafki, która pozwoli bezpiecznie je przechowywać, zapewniając jednocześnie porządek w pomieszczeniu. Zdarza się też, że rozmiar wnętrza nie pozwala na zakup mebla, który pomieści wszystkie posiadane buty, dlatego poszukać innych rozwiązań.

Szafka na buty z siedziskiem

Jeśli tylko powierzchnia pokoju na to pozwala, warto zdecydować się na szafkę do przechowywania obuwia, która posiada wygodne siedzisko. To doskonałe rozwiązanie, szczególnie w przypadku zakładania kozaków, sznurowanych sandałów czy zawiązywania obuwia dzieciom. Szafki tego typu są nie tylko praktyczne, ale również estetyczne. Szeroki wybór kolorów i materiałów wykończeniowych na agatameble.pl pozwala dopasować styl mebla do aranżacji pomieszczenia.

Organizer w szafie

Świetnym sposobem na zachowanie porządku w pokoju jest zasada, w myśl której w głównej szafce znajduje się wyłącznie obuwie sezonowe. Pozostałe pary przechowywane są w innym miejscu, na przykład w szafie komandor. Jednak aby nie zajmować miejsca dużymi kartonami, warto skorzystać z ciekawej alternatywy, jaką jest wiszący organizer. Pozwala to bezpiecznie i wygodnie przechowywać obuwie wykorzystując przestrzeń, która nie byłaby zagospodarowana w inny sposób. Dodatkowo buty są w zasięgu ręki, co jest szczególnie ważne na przełomach pór roku, kiedy musimy dostosować ubiór do zmiennej pogody. Ciekawym rozwiązaniem są również organizery stojące, które zajmują mniej miejsca niż szafki i mogą być ustawione w garderobie.

Dodatkowa przestrzeń do wykorzystania

Posiadając sofę z pudłem na pościel lub łóżko z szufladą, część tego miejsca wykorzystać można na przechowywanie obuwia. Wystarczą plastikowe pojemniki lub kartony od butów, by bezpiecznie przetrwały do następnego sezoni. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż pozostawianie obuwia w komórce lokatorskiej czy w piwnicy, gdzie niskie temperatury mogą mieć niekorzystny wpływ na materiał, z którego zostały wykonane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here