Wiele kobiet robi sobie codziennie makijaż. Niektóre kobiety noszą makijaż tylko wtedy, kiedy wychodzą na dłużej z domu, na przykład do szkoły lub do pracy. Inne – noszą makijaż tylko na wielkie wyjścia, imprezy. A jeszcze inne rozpoczynają wykonywanie makijażu od razu po wstaniu z łóżka, nawet wtedy, kiedy planują cały dzień spędzić w domowym zaciszu i nigdzie nie wychodzić. Niektórzy mężczyźni wolą, kiedy kobieta jest delikatnie umalowana, inni preferują makijaż bardzo mocny, jeszcze inni pełną naturalność. Tutaj absolutnie nie ma reguły.

Aby wykonać makijaż potrzebne są kosmetyki.

Podstawą dla wielu kobiet jest dobrze dobrany podkład. Trudno jednak wyobrazić sobie zachwycający makijaż oczu bez składnika takiego jak dobre cienie do powiek. Cienie do powiek, obojętnie czy sypkie czy prasowane powinny być dobrze napigmentowane. Ich kolor powinien być wyraźny i długo utrzymywać się na powiece. Nie powinny one się osypywać. I co bardzo ważne – nie mogą podrażniać oczu. Dzisiaj bardzo wiele kobiet zmaga się z różnego rodzaju alergiami, a oczy należą do części ciała szczególnie wrażliwych. Dlatego kiedy kobieta kupuje tusz do rzęs czy też cienie do powiek, musi szczególnie uważać i zwrócić uwagę na to, by ten produkt jej nie podrażniał.

Skóra wrażliwa to kłopot, ale da się z nią żyć. Kobieta w zależności od typu kolorystycznego może dobrać idealny dla siebie kolor cienia do powiek. Rzadko jednak panie malują oczy tylko jednym kolorem cieni. Powszechne są różnorakie połączenia. Niezwykle ważne jest to, aby dobrać kolor cienia do powiek do okazji. Inne cienie będą pasować do pracy, inne na uczelnię, a jeszcze inne na nocną imprezę. Pamiętajmy też, aby dobrać kolor do odcienia swojej skóry i koloru oczu. Każda kobieta dąży do tego, by wyglądać pięknie a kosmetyki kolorowe mają jej w tym pomóc. Dobierajmy to kosmetyki starannie, nie kupujmy za dużo, na zapas. Mają one przecież określony termin przydatności do zużycia.

Pamiętajmy też, że firmy co chwilę wypuszczają różnego rodzaju nowości czy wersje limitowane. Jeżeli jeden kosmetyk danej firmy dobrze nam służy, jest wysokie prawdopodobieństwo, że i inne kosmetyki należącego do tego producenta, będą się u nas sprawdzać. Cienie do powiek to kosmetyk, którego mogą używać również weganki czy dziewczyny, które używają tylko kosmetyków nietestowanych na zwierzętach – na rynku jest bogaty wybór takich właśnie cieni, naturalnych, wyprodukowanych z naturalnych składników i mniej naturalnych. Każda pani znajdzie coś dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here