Moda nie musi być ściśle związana z ubraniami, butami czy dodatkami stylizacyjnymi.

Tak naprawdę pojawia się ona w każdej dziedzinie życia, bo może tyczyć się nawet samochodów czy chociażby poglądów. Istnieją także trendy powiązane z makijażem, za którymi powinna podążać wszystkie kobiety i młode dziewczyny pragnące zawsze świetnie wyglądać. Warto na pewno wiedzieć, co takiego będzie uznawane za stylowe latem 2018, a od czego zdecydowanie powinno się odejść, by nie wyglądać tandetnie.

Ciekawą nowością na rynku kosmetycznym są zdecydowanie matowe cienie do powiek. Oczywiście mat wkroczył do świata makijażu już parę miesięcy temu, jednak dotąd występował on głównie na szminkach i pomadkach do ust oraz we fluidach czy pudrach. Od czasu do czasu błysk również nie zaszkodzi, jednak latem 2018 nie powinien on pojawiać się na powiekach. Choć jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia byłoby zastosowanie cienia matowego, bo panie uważały, iż dobry makijaż musi być jak najbardziej brokatowy, dziś odchodzi się od takich trendów. Widać to także w makijażu ust, który zmienił się nie do opisania.

Teraz jedynym dobrym wyborem będzie właśnie matowa pomadka, wspaniale podkreślająca pełne i duże usta. Należy jednak umiejętnie jej używać, aby nie zrobić sobie nią krzywdy. Na pewno nie powinno się jej stosować na bardzo suchych, popękanych czy spierzchniętych ustach, ponieważ mat tylko podkreśli ich niedoskonałości. Ta sama zasada tyczy się zresztą cieni o matowej strukturze.

Jeśli powieka jest przesuszona, pomarszczona bądź opadająca, matowe cienie do powiek nie będą na niej zbyt dobrze wyglądać i w takim wypadku lepiej z nich mimo wszystko zrezygnować. Choć za trendami warto podążać, nie można tego robić zupełnie na oślep. Każda kobieta powinna z nich wybierać dla siebie po prostu takie elementy, które do niej pasują.

Nowe trendy w makijażu na lato 2018 zostały już wielokrotnie zaprezentowane przez właścicielki blogów bądź popularnych kanałów z filmikami na temat urody i stylu. To one już od paru miesięcy pokazują się swoim widzom oraz czytelnikom w fantastycznych, matowych szminkach oraz równie dobrze wyglądających cieniach do powiek. Warto na pewno zainspirować się ich prezencją i na sobie przetestować najnowocześniejsze i najbardziej stylowe kosmetyki kolorowe nadchodzących sezonów. W kosmetyczce każdej kobiety liczącej się z modą po prostu muszą pojawić się matowe cienie do powiek i szminki. To one mogą być podstawą dla wielu makijaży – zarówno tych codziennych, jak i wieczorowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here