Etykiety na piwo

Amatorów piwa nie brakuje. Można to szczególnie zaobserwować latem, gdy ogródki piwne przeżywają prawdziwe oblężenie. Wybór tego rodzaju lekkich napojów alkoholowych jest ogromny. Przy wyborze konkretnego trunku konsumenci najczęściej zwracają uwagę na wygląd etykiety. Ma ona ogromne znaczenie marketingowe i jest znakomitym wsparciem sprzedaży. Atrakcyjnie zaprojektowana etykieta piwna przyciąga wzrok klienta, dzięki czemu chętnie on sięgnie po wybrane piwo ze sklepowej półki.

Dlaczego etykieta na piwo jest ważna?

Etykieta ma duże znaczenie wizerunkowe, ponieważ reprezentuje daną markę. Ponadto jest ona najlepszym źródłem informacji o piwie. Znaczenie etykiet w branży piwnej jest ogromne, ponieważ udzielają one wielu istotnych informacji o złocistym trunku, takich jak m.in.:

  • nazwa piwa,
  • data ważności,
  • sposób produkcji,
  • lista składników, użytych do produkcji,
  • wysokość oprocentowania.

Na etykiecie znajduje się także kod kreskowy, który informuje o kraju, z którego pochodzi trunek, o kodzie producenta lub dystrybutora. Ostatnie pięć cyfr identyfikuje produkt.

Etykiety na butelki z piwem mają zazwyczaj bardzo atrakcyjną szatę graficzną, są estetyczne i wytrzymałe.

Jakie są rodzaje, rozmiary i kształty etykiet na piwo?

Producenci wprost prześcigają się w pomysłach. Projektują dla browarów bardzo efektowne etykiety w wielu rozmiarach i kształtach. Do najpopularniejszych należą etykiety prostokątne, podwójne etykiety prostokątne, składające się z dwóch etykiet samoprzylepnych, zestaw dwóch etykiet: owalna i prostokątna oraz etykiety indywidualne.

Etykiety na piwo wykonane są z wysokiej jakości papieru białego lub półprzezroczystego, który ma znakomite właściwości samoprzylepne. Efektownym uzupełnieniem etykiety może być krawatka butelki, którą umieszcza się na szyjce.

Rozmiary etykiet mogą być różne. Do najpopularniejszych należą m.in. 200 mm x 90 mm i 221 mm x 84 mm.

Najlepsze etykiety piwne

Przy wyborze etykiet warto postawić na wysoką jakość. Trwałe i atrakcyjne pod względem graficznym etykiety to znakomity wybór dla każdego browaru. Pośród wielu producentów na uwagę zasługuje firma Etykiety.pl. To ceniony producent etykiet, który oferuje bardzo ciekawe rozwiązania, takie jak tłoczenia, złocenia czy soczyste kolory.

Producent wykonuje najwyższej jakości wytrzymałe etykiety piwne, które zachwycają szatą graficzną i funkcjonalnością – https://etykiety.pl/etykiety-na-piwo/. To nalepki, które wyróżnią piwo na sklepowej półce, ponieważ są wykonane z najwyższą starannością. Trzeba podkreślić, że etykiety są wykonane zgodnie z wymogami i regulacjami prawnymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here