garsonki damskie do biura

Tak naprawdę garsonki damskie pasują wszystkim kobietom i dziewczynom. Są jednymi z najbardziej eleganckich elementów garderoby. Mając je w swojej szafie, można w ciągu zaledwie kilkunastu minut fantastycznie przygotować się do każdej ważniejszej okazji – firmowego spotkania, wyjścia ze znajomymi do restauracji, randki w wykwintnej kawiarni bądź rodzinnego spotkania. Garsonki pasują wszystkim, a do tego są to tak powszechne i popularne elementy odzieży, że obecnie kupić je można dosłownie na każdym kroku.

Strój ten jest przede wszystkim niezwykle uniwersalny. Wyróżnia się także swoim eleganckim wyglądem, który każda kobieta chce czasem uzyskać. Aby jednak taka garsonka mogła naprawdę świetnie się zaprezentować, należy ją właściwie dopasować do swojej figury – podobnie zresztą powinno się postąpić z każdym innym elementem ubraniowym.

Opanowanie sztuki dobierania ubrań do sylwetki jest kluczowe dla uzyskiwania idealnych efektów stylizacyjnych. Kobieta musi po prostu wiedzieć, jaką figurą sama dysponuje i musi tak nią manewrować, aby przy zastosowaniu odpowiednich połączeń ubrań i dodatków oraz wykorzystaniu właściwych kolorów móc wyeksponować swoje największe atuty, jednocześnie maskując te części ciała, których wolałaby nikomu nigdy nie pokazywać.

Sporym problemem wielu kobiet jest wzrost

garsonki damskie

W przypadku Polek chodzi oczywiście o ten niedostateczny i niewystarczający. Niskie panie marzą o tym, by w jakiś magiczny sposób otrzymać któregoś dnia chociażby tych kilka dodatkowych centymetrów wzrostu – raczej nigdy się tego nie doczekają, ale jednak mogą same sobie to wszystko zapewnić. Niektóre ubrania potrafią bowiem wspaniale wyciągać i wydłużać sylwetkę.

W taki sposób działają nawet garsonki damskie – najlepszym wyborem dla niższych pań będą te, które kończą się na wysokości talii lub lekko poniżej. Nie mogą natomiast przykrywać samego pasa albo być jeszcze dłuższe. Krótsza marynarka nie zaburzy proporcji sylwetki, zwłaszcza gdy zostanie połączona ze spódnicą lub spodniami z wyższym stanem. Dół garderoby w takiej stylizacji powinien być nieco dłuższy.

Akcent w postaci butów na kilkucentymetrowym obcasie jeszcze bardziej wyciągnie sylwetkę i sprawi, że nawet najniższa kobieta poczuje się w swoim stroju wyśmienicie. Błędem jest natomiast wybieranie marynarek długich, sięgających poniżej pasa. Mimo iż są one bardzo modne, niskim kobietom po prostu nie pasują.

Jeżeli chodzi natomiast o wyższe panie, one mogą sobie pozwolić na dużo więcej. Mogą wręcz przebierać we wszystkich najnowszych hitach mody i wybierać z nich to, co po prostu się im spodoba. Długie garsonki damskie w ich przypadku są jak najbardziej dozwolone, a wręcz wskazane. Zestawione z krótszą spódniczką stworzą zachwycającą i bardzo efektowną całość, zwłaszcza gdy z tyłu ta dolna część garderoby pozostanie niewidoczna i stworzy się złudzenie, jak gdyby kobieta miała na sobie wyłącznie samą marynarkę.

Oczywiście na takie stylizacje należy mimo wszystko uważać. Są one bardzo efektowne, zaskakujące i wyraziste, ale w pewnych miejscach i okolicznościach mogą zostać uznane za tandetne i wulgarne. Dłuższa marynarka w połączeniu z krótką spódniczką to świetna propozycja na karnawał, imprezę sylwestrową, urodziny koleżanki czy wyjście ze znajomymi do pubu. Niekoniecznie dobrze sprawdzi się jednak to wszystko na poważniejszej uroczystości rodzinnej czy imprezie firmowej.

paniw biurze

Mimo iż kobiety dosyć często narzekają na swój wzrost, znacznie bardziej krytykują przeważnie swoją wagę. Dla nich jest ona zazwyczaj zbyt duża. Chcą ją ukrywać i wierzą w to, że dzięki odpowiednim ubraniom te wszystkie ich fałdki i boczki dla innych pozostaną niezauważalne. Kobiety puszyste i bardziej okrągłe muszą szczególnie uważać na fasony idealnie dopasowane do ciała. Niektóre z marynarek potrafią być tak obcisłe, że nawet te minimalne mankamenty zostaną w nich zaakcentowane i wystawione na większą widoczność.

Zbyt luźna z kolei marynarka może jeszcze bardziej powiększyć całą sylwetkę i doprowadzić do odwrotnego efektu. Na co zatem się zdecydować? Na garsonkę prostą, klasyczną, lekko zwężaną w talii, która nie będzie zbyt duża, ale nie będzie też uciskać ciała. Jeżeli ma ona zadziałać wysmuklająco, powinna być nieco dłuższa.

Oczywiście tak samo jak w przypadku problemu związanego z niskim wzrostem, tutaj taką marynarkę należałoby zestawić z butami na wyższym obcasie oraz spódnicą z wyższym stanem. Takie połączenie zawsze wysmukla i wydłuża sylwetkę. A na tym zależy kobietom, które mają jeszcze kilka kilogramów do zrzucenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here