Jak kupić dobre pędzle do makijażu?

Dobrych pędzli nie da się zastąpić żadnymi gąbeczkami, wacikami czy patyczkami kosmetycznymi. Każda kobieta, która chce sama wykonywać swój makijaż, po prostu musi zainwestować w przynajmniej kilka ich sztuk. A gdzie w takim razie ich szukać, by zdobyć coś jakościowego, praktycznego i jednocześnie w miarę taniego?

Czy dobry pędzel musi być drogi?

Nawet te panie, które niewiele mają wspólnego ze sztuką wizażu, prawdopodobnie są w stanie wymienić dwie światowe firmy, które słyną z tego, że produkują najlepsze pędzle do makijażu. Niestety – ich wyroby są porażająco drogie. Za sztukę markowego pędzla trzeba zapłacić kilkaset złotych.

Dziś wszyscy mają jednak dostęp do znakomitych odpowiedników artykułów luksusowych. Niektóre z nich są nawet nazywane w podobny sposób, by każdy mógł od razu się domyślić, na czym były wzorowane. Koszt to kilkanaście złotych za sztukę.

Czy zestawy pędzli to dobry pomysł?

Na pierwszy rzut oka – jak najbardziej, ale po głębszym zastanowieniu – niekoniecznie. Tego typu zestawy kuszą bogatym wyposażeniem, ponieważ zwykle składają się z kilkudziesięciu, a nawet kilkuset pędzli do makijażu, a przy tym kosztują niewiele, bo w okolicy 100 złotych.

Tak naprawdę jednak nawet mistrzyni wizażu nie są potrzebne te wszystkie pędzle do makijażu. Przynajmniej 3/4 z nich pójdzie do wyrzucenia. Lepiej więc zainwestować w coś mniejszego, a bardziej jakościowego.

Czy warto zamawiać pędzle przez Internet?

Jak najbardziej! Jest to jedna z lepszych metod na zaoszczędzenie niemałych pieniędzy. Warto jednak przed rozpoczęciem internetowych szaleństw udać się do kilku stacjonarnych punktów z pędzlami, by przyjrzeć się im na żywo i zapisać sobie ich konkretne nazwy.

A później te same modele wystarczy znaleźć w sieci. W sklepach internetowych zawsze będą one tańsze.

Gdzie jeszcze szukać pędzli?

O dziwo wiele kobiet chwali sobie asortyment chińskich marketów. W asortymencie przepełnionym licznym badziewiem czasami można wynaleźć prawdziwe perełki. Jeżeli więc tylko ma się taki sklep w pobliżu, warto przynajmniej do niego zajrzeć.

Tanie i całkiem niezłe zestawy pędzli do makijażu pojawiają się też coraz częściej w okresowych ofertach hipermarketów i dyskontów. Nierzadko takie sklepy nawiązują współprace z dużymi markami kosmetycznymi.

Pędzle do makijażu znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here