jaki podest dla dziecka wybrać?

Każde dziecko w pewnym momencie, domaga się samodzielności. Chce wszystko zrobić samo. Podesty są elementem bardzo pomocnym, w nauce samodzielności. Dziecko gdy widzi, że stając na takim podeście jest w stanie sięgnąć wyżej, próbuje zdobyć rzeczy, które do tej pory były poza jego zasięgiem.

Jak wybrać podest dla dziecka?

Głównym zadaniem podestu, jest ułatwienie dziecku dostępu do wykonywania różnych czynności samodzielnie. Dzieci wtedy same mogą korzystać z toalety, mogą same myć rączki, czy sięgać po ulubione zabawki.
Podesty zazwyczaj wykonane są z tworzywa sztucznego. Dzięki temu są lekkie, a dzieci mogą same je przestawiać. W zależności co chcą wykonać.

Stojąc przed wyborem odpowiedniego podestu dla naszego malucha, koniecznie musimy zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie jakie ma stołek. Istotna jest również wysokość, musimy ją dopasować pod wiek dziecka. Na rynku dostępne są podesty jednostopniowe dla maluchów i podesty dwustopniowe, które dedykowane są dla trochę starszych dzieci.

Podesty dla dzieci

Na powierzchni wierzchniej podestu oraz schodków (jeśli są), powinna znajdować się warstwa antypoślizgowa. Wtedy taki podest jest bezpieczny dla dziecka, minimalizuje ryzyko upadku.
Jeżeli zależy nam, żeby dziecko korzystało z podestu w łazience, należy wybrać podest odpowiednio wyprofilowany. Wtedy łatwiej będzie go dosunąć do umywalki lub muszli klozetowej.

W sytuacji gdy nie chcemy kupować dodatkowego gadżetu, możemy spokojnie wykorzystać do tego zwykły drewniany schodek. Jednak należy wziąć pod uwagę, że takie rozwiązanie nie jest do końca bezpieczne dla dziecka.

Z jakiego materiału, powinien być wykonany podest dla dziecka?

Podest będzie wykorzystywany przez małe dziecko, dlatego należy wybrany produkt dokładnie sprawdzić. Chodzi głównie o materiał, z którego jest wykonany. Musi być to odpowiednie tworzywo, dopuszczone do kontaktu ze standardami obowiązującymi w Europie oraz USA. Materiał, z którego wykonany jest podest powinien być pozbawiony ftalanów, ołowiu, PVC, chloru, bisfenolu A, kadmu.

Przeczytaj też: http://radiobc.pl/miarki-wzrostu-dla-dzieci-czemu-warto-mierzyc-swoje-dzieci/

[Głosów:7    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here