audyt

Zanim zdecydujemy się na podjęcie pracy, jako audytor powinniśmy zapoznać się w jaki sposób będzie wyglądała nasza praca. Audyty będą wymagać od nas szczególnych predyspozycji intelektualnych oraz osobowościowych. W jaki sposób wygląda praca audytora oraz jak wyglądają jego warunki pracy?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/praca-na-stanowisku-audytora-pracuj-jako-audytor/

Czym będzie zajmował się audytor?

Uzasadnij czy będzie to osoba zajmująca się przeprowadzaniem audytów. Dodatkowo do tego będzie dochodziła kontrola podmiotów, instytucji czy przedsiębiorstwach. Taka kontrola może być zróżnicowana i może zależeć od tego, kogo będziemy audytować. Przeważnie firma będzie wymagać od nas specjalizacji z danego obszaru Czy kontrolowania. Mogą być to elementy takie jak finanse, przestrzeganie norm ISO czy procedur ustawowych. To właśnie dlatego tak ważna w tej pracy jest wiedza oraz zdobyte umiejętności.

Audytor wewnętrzny oraz zewnętrzny– różnice

Jako audytor możemy wykonywać swoje obowiązki na dwóch rodzajach stanowisk. Pierwszym jest audytor zewnętrzny, czyli taki, który wykonuje pracę na zlecenie. Jeżeli jesteśmy pracownikami firmy, która zajmuje się audytami, inne podmioty będą zamawiamy u nas przeprowadzenie kontroli. Może być to własna inicjatywa przedsiębiorstwa, wykonywanie obowiązku ustawowego czy efekt nakazu sądowego. Drugim rodzajem jest audytor wewnętrzny. Jest to osoba zobowiązana do stałej kontroli firmy, w której podejmuje pracę. Przekazujemy kierownictwu wiedzę dotyczącą przedsiębiorstwa oraz popełnianych przez nie błędów.

Jakie są warunki pracy audytora?

Jest to rodzaj pracy, w której nie ma miejsca na nudę. Bardzo często jesteśmy w niej w ruchu, ponieważ ciągle mamy coś do załatwienia. Możemy nastawić się na częste dojazdy. Audytujemy dany typ działalności, a nie obszar geograficzny. Właśnie dlatego niekiedy musimy wyjechać nawet na kilka dni. Nieco inaczej wygląda to w przypadku audytora wewnętrznego, który pracuje stacjonarnie i kilka dni w roku musi przeprowadzić audyt w całym przedsiębiorstwie. Może być on również zatrudniony do przeprowadzenia audytu jedzenie w wybranych komórkach firmy. 

Zobacz też: http://radiobc.pl/audytor-praca-na-etacie-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here