modne oprawki do okularów

Noszenie okularów, jeszcze kilkanaście lat temu, było dość uciążliwe. Warto jednak wiedzieć, że wraz z upływem czasu, stało się niejako powodem do dumy. Wynika to z wielu różnych przyczyn, a do tych najważniejszych, z całą pewnością należy zaliczyć fakt, że oprawki do okularów stały się bardzo modnym elementem garderoby. Co więcej, coraz więcej osób kupuje okulary, chociażby „zerówki”, żeby lepiej wyglądać. Czy jednak można w jasny sposób określić, jakie rodzaje oprawek są obecnie najmodniejsze? Spróbujmy znaleźć na to pytanie odpowiedź, a poniższy artykuł, z pewnością okaże się w tym pomocny.

Oprawki w stylu Woody’ego Allena

Prawdą jest, że obecnie styl vintage wdarł się na salonu przebojem i nic wskazuje na to, aby miał on przestać być popularny. Stąd też, zupełnie nie dziwi nikogo fakt, że oprawki plastikowe, które swoim kształtem przypominają kultowe już oprawki okularów Woody’ego Allena cały czas są na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o modne oprawki do okularów. Ich największą zaletą jest przede wszystkim to, że są to oprawki tak samo przeznaczone dla kobiet, jak i dla mężczyzn – klasyfikuje się je jako unisex.

Woody Allen nosił oprawki czarne, ale to wcale nie oznacza, że tylko czerń w tym wzorze jest na topie. Projektanci oprawek do okularów wręcz prześcigają się w wymyślaniu coraz to ciekawszych połączeń kolorystycznych stosowanych właśnie przy tym wzorze. Nie jest to jednak jedyny wzór, który może uchodzić za modny, jeśli mowa o oprawkach do okularów.

Oprawki metalowe klasyczne

Tak samo, jak styl vintage jest cały czas popularny, tak samo do łask wracają klasyczne, metalowe oprawki do okularów. Co do ich kształtu, mamy tutaj naprawdę bardzo dużą dowolność. Możemy wybrać zarówno takie, które są kwadratowe, owalne czy nawet okrągłe. Jeśli zaczniemy śledzić najnowsze trendy w modzie, zauważymy, że bardzo modne stają się oprawki okrągłe.

modne oprawki

Swoim kształtem, nieco przypominają te z książek o Harrym Potterze, z tą różnicą, że nie są czarne, a najczęściej złote lub srebrne. Panuje tutaj też zasada, że im większe oprawki, tym lepiej. Musimy jednak pamiętać, aby zachować umiar, jeśli chodzi o wybór rozmiaru oprawek.

Oprawki kolorowe

Niekwestionowanym hitem, jeśli mówimy o modnych oprawkach okularów, są też różnego rodzaju oprawki kolorowe. Tutaj nie ma reguły dotyczącej kształtu. Należy jednak przyznać, że oprawki nawiązujące swoim kształtem do stylu retro, cieszą się zdecydowanie największym powodzeniem.

Prawdą też jest, że kobietom znaczenie prościej jest wybrać najlepszy kształt oprawki okularów. W przypadku oprawek plastikowych, wybór oprawek unisex jest co prawda bardzo duży, aczkolwiek musimy pamiętać też i o tym, że nie każdy ich kształt będzie odpowiedni do kształtu naszej twarzy.

Oprawki dla prawdziwych nerdów

Projektanci oprawek nie zapomnieli także i o tej grupie swoich odbiorców, która określana jest mianem nerd. Oprawki dla nerdów – osób, które bardzo mocno śledzą kulturę, znają mnóstwo odniesień do popkultury są z reguły inspirowane oprawkami kultowych postaci z tego świata. Warto wspomnieć tutaj chociażby klasyczne oprawki do okularów, które nosiła Meryl Streep w filmie Diabeł ubiera się u Prady, czy chociażby te, które, które miał na sobie Albus Dumbledore.

Prawdą jest tutaj fakt, że nie są to oprawki, które dostaniemy w każdym salonie optycznym. Z reguły są one wykonywane na zamówienie. Jednakże w renomowanych salonach optycznych, jesteśmy w stanie dostać tego rodzaju oprawki. Nadadzą nam one modnego wyglądu i z pewnością nie będzie łatwo ich zapomnieć. Jeśli zatem chcemy wyglądać nie tylko modnie, ale też i oryginalnie, warto jest zastanowić się nad kupnem właśnie takich oprawek.

modne okulary

Jak wybrać najmodniejsze oprawki do okularów?

Jak widać, wybór jeśli chodzi o modne oprawki do okularów, jest naprawdę duży. Każdy znajdzie tutaj coś w sam raz dla siebie. Musimy tylko wiedzieć, gdzie szukać najlepszych dla naszych potrzeb oprawek do okularów. Jeśli jednak zdecydujemy się na renomowane salony optyczne, z całą pewnością uda nam się dokonać zakupu najmodniejszych oprawek do okularów, a także i takich, które będą doskonale pasowały do kształtu naszej twarzy.

Musimy mieć bowiem na uwadze to, że oprawki do okularów nie tylko powinny być solidnie wykonane, ale też ważne jest to, aby doskonale pasowały one do kształtu naszej twarzy. W renomowanych salonach optycznych, z pewnością uzyskamy fachowe porady dotyczące tego, na jaki dokładnie rodzaj oprawek powinniśmy się zdecydować, aby wyglądać w nich modnie, ale i dobrze.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here