Pokrowce na fotele samochodowe

Wielu kierowców decyduje się na założenie na swoje fotele pokrowców. Powodów może być tu wiele. Z jeden strony jest to skuteczny sposób na ochronę tapicerki, z drugiej strony można w ten sposób zasłonić tapicerkę już nieco zniszczoną. Niezależnie od tego, z jakiego powodu kupuje się pokrowce, zawsze uwagę zwrócić trzeba na kilka istotnych elementów.

Czy pokrowce na fotele samochodowe są potrzebne?

Oczywiście nie ma obowiązku zakładania pokrowców na fotele. Wielu jednak kierowców uważa, że warto je mieć. Choćby dlatego, że pokrowce potrafią skutecznie chronić tapicerkę samochodową przed zniszczeniem. Jest to zatem bardzo dobre rozwiązanie, jeśli w aucie przewozi się dzieci lub zwierzęta.

Bywa jednak i tak, że już posiada się tapicerkę, która jest mniej lub bardziej zniszczona. Zanim wymieni się tapicerkę na nową, warto wcześniej zniszczenia te zakryć. Pokrowce na fotele samochodowe sprawdzają się tu idealnie.

Materiał wykonania

Jak wspomniano, kupując pokrowce na fotele w aucie, uwagę zwrócić należy na kilka elementów. Jednym z nich jest materiał, z którego pokrowiec został wykonany. Od tego zależeć bowiem będzie komfort ich użytkowania oraz trwałość.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór pokrowców na fotele samochodowe, które wykonane są z takiego samego materiału jak tapicerka. Przykładem może być tu welur, alcantara, żakard czy skóra. W przypadku tych materiałów można mieć pewność co do ich trwałości. A poza tym są to materiały, które bardzo dobrze się prezentują.

Odpowiednie dopasowanie

Oczywiście wybrane pokrowce na fotele samochodowe muszą pasować. Na rynku wrócić można dwa rodzaje pokrowców. Mowa tu o pokrowcach miarowych oraz uniwersalnych.

Pokrowce miarowe zwykle wykonywane są na indywidualne zamówienie. Pokrowce uniwersalne pasować powinny do większości modeli samochodów. Większość producentów pokrowców uniwersalnych na ich opakowaniu umieszcza informację dotyczącą tego, do jakich aut pasują.

Funkcjonalność pokrowców

Pokrowce na fotele samochodowe muszą być funkcjonalne. Na rynku dostępne są choćby pokrowce posiadające dodatkowe kieszonki pod zagłówkami, bądź z tyłu.

Warto również zwrócić uwagę na sposób zakładania oraz zdejmowania pokrowców. Czynność ta powinna być łatwa i szybka.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here