Sauna infrared a odchudzanie

Sauna infrared to inaczej sauna na podczerwień, stworzona z myślą o osobach, niemogących skorzystać z tradycyjnej suchej lub mokrej wersji. Tradycyjne sauny mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Niektórzy ze względu na gorące i wilgotne powietrze, nie mogą sobie pozwolić, na taką przyjemność. Jeżeli jednak nie ma przeciwwskazań ze strony lekarza, z sauny ir mogą korzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Ten rodzaj sauny został wynaleziony około 40 lat temu. Zaczęło się od patentu na cyrkonowo-ceramiczne grzejniki, które początkowo posłużyły do stworzenia systemów termicznych, używanych przez japońskich lekarzy. Dopiero po wygaśnięciu ochrony patentowej, naukowcy wykorzystali je i rozpowszechnili, do użytku publicznego.
W saunie infrared, są wykorzystywane promienie podczerwone, które bezpośrednio ogrzewają nasze ciało. W tym wypadku, aż 80% wytwarzanych promieni, wnika w głąb naszej skóry. Promienie te zamieniają się w ciepło, które rozgrzewa naszą tkankę tłuszczową, ale także mięśnie. Temperatura nagrzewania może być różna i waha się w granicach od 30 do 60 stopni. Długość seansu, jest uzależniona od temperatury. Regularne zabiegi, przyczyniają się do likwidacji nadmiernej tkanki tłuszczowej. Promienie nagrzewające również narządy wewnętrzne, pozytywnie przyczyniają się także, do stymulacji przemiany materii oraz poprawią metabolizm. Charakterystyczne podczas zabiegu jest mocne pocenie się, które jest oznaką spalania tkanki tłuszczowej. W przeciągu 30 minut organizm jest w stanie spalić nawet 900 kcal. Jest to bardzo dobry wynik porównując np. z naprawdę bardzo intensywnym treningiem, który musielibyśmy wykonywać przynajmniej dwa razy dłużej, aby spalić podobną liczbę kalorii.
Jest to więc świetna alternatywa dla osób, którym zależy jedynie na zgubieniu zbędnych kilogramów, a niekoniecznie na przyroście masy mięśniowej. W dodatku ogromnym plusem jest czas, który możemy zaoszczędzić. Sauna ta jest też pomocna przy różnego rodzaju dolegliwościach jak np. bóle pleców, bóle mięśni, skręcenia, zwichnięcia, czy innego tego typu kontuzje. Pomaga także przy zapaleniach stawów, dobrze radzi sobie z reumatyzmem i nerwobólami. Redukuje ból po oparzeniach, pomaga radzić sobie ze stresem i działa niczym antydepresant. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób z napiętym grafikiem oraz dla tych, którzy nie chętnie uprawiają sporty. Na całym świecie już ponad 30 mln ludzi zostało leczonych, za jej pomocą.
Jeśli zastanawiasz się jak wygląda wizyta w takim pomieszczeniu, to postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości. Jest ono wykonane z naturalnego drewna, podobnie jak sauna tradycyjna. Wchodzi się do niej bez klapek, a jedynie z samym ręcznikiem. Idealną porą na seans, będzie godzinny odstęp po posiłku. Przed wejściem do sauny należy wziąć prysznic i dokładnie zmyć pozostałości np. po balsamie. Jest to o tyle ważne, aby skóra mogła swobodnie oddychać. Po zakończonym zabiegu, kiedy pory zaczną się zwężać, można wziąć letni prysznic.
Sauna infrared na odchudzanie jest często polecana przez osoby, które z niej regularnie korzystają, ponieważ korzystanie z niej, niesie ze sobą wiele innych korzyści.

zdrowakroplakrwi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSklep internetowy
Następny artykułOwoce a odchudzanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here