Czym skutecznie odstraszyć myszy

Jesienny chłód sprawia, że myszy i inne gryzonie rozpoczynają poszukiwania ciepłego schronienia na zimę. Bez zaproszenia rozgaszczają się w domach, piwnicach oraz pomieszczeniach gospodarczych. Problem ten nie dotyczy wyłącznie terenów wiejskich. Nawet na obszarze nowoczesnych osiedli jednorodzinnych, jest on bardzo powszechny, a co więcej – nie ma związku z poziomem czystości. Naturalnie, myszy goszczą się chętnie wszędzie tam, gdzie mogą znaleźć luźne fragmenty pożywienia i okruchy, przez co wyśmienicie czują się w magazynach i spiżarniach. Jednak w okresie jesienno-zimowym, to właśnie poszukiwanie ciepłych warunków bytowania jest pierwszorzędnym motywem tych niezwykle inteligentnych stworzeń. Poznaj skuteczne sposoby, jak sobie z tym radzić.

Jakie szkody mogą wyrządzić gryzonie?

Jesienno-zimowy czas to wyzwanie dla gryzoni, które muszą samodzielnie zdobyć pokarm. O ile wiosną i latem przyroda obfituje w pożywienie dla dziko żyjących zwierząt, to końcówka roku jest dla nich walką o przetrwanie w dosłownym znaczeniu. Myszy, które penetrują domy i pomieszczenia gospodarcze mogą wyrządzić wiele szkód, a co za tym idzie – konieczność wydania kolejnych pieniędzy na naprawy choćby przegryzionych kabli i instalacji. Głodne myszy chętnie podgryzają również tekstylia domowe oraz papier, na przykład stare książki. Jeśli poszukujesz informacji, jak się przed tym chronić, najpewniej już miałeś, bądź masz do czynienia z problemem. W kwestii zwalczania gryzoni czas jest kluczowy.

Odstraszanie myszy

Do humanitarnych metod zwalczania gryzoni, należą przede wszystkim odstraszacze myszy. W przeciwieństwie do klatek, pułapek i trutek, nie zagrażają one życiu tych stworzeń, co dla wielu osób jest niezwykle istotną kwestią moralną. Jak działa odstraszacz myszy? To niewielkich rozmiarów dyskretne urządzenie emituje ultradźwięki, niesłyszalne dla człowieka, ale stwarzające nieprzyjazne środowisko bytowania dla tych gryzoni. W zależności od modelu i ceny urządzenia, zasięg jego działania może być bardzo duży, np. 100-200m, co w przypadku domu jednorodzinnego sprawia, że jedno urządzenie wystarczy w zupełności, aby zapewnić sobie spokój. Odstraszacz na myszy drażni je i zmusza do opuszczenia miejsca bytowania, dlatego warto go zainstalować tam, gdzie przypuszczamy, że doszło do utworzenia gniazda. O jego istnieniu mogą świadczyć pozostawione odchody oraz luźne fragmenty papieru, tkanin czy plastiku w nietypowych miejscach. Na zbudowanie kryjówki, myszy wybierają najczęściej szczeliny o szerokości do 10 cm, w ścianach i podłogach. Jeśli podejrzewasz, że w Twoim domu zadomowiły się myszy, dokładnie obejrzyj wszystkie podejrzane miejsca i pomyśl o zakupie urządzenia, które pomoże Ci w sposób szybki rozprawić się z problemem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here