Ile wynosi ulga na dziecko?

Ulga prorodzinna jest najczęściej występującym odliczeniem podatkowym w rocznym zeznaniu. Z ulgi prorodzinnej skorzystać mogą rodzice którzy sprawują władzę rodzicielską a także opiekunowie prawni dziecka w sytuacji gdy dziecko z nimi mieszka. Z odliczenia nie mogą korzystać rodzice pozbawieni władzy rodzicielskiej. Aby skorzystać z ulgi dzieci muszą być małoletnie, lub gdy dziecko nie ukończyło 25 roku życia, tylko w sytuacji gdy uczy się lub studiuje, jeżeli w poprzednim roku nie uzyskały one dochodów wyższych niż 3000 złotych. Ulga może być wykorzystana również na dziecko, które jest niepełnosprawne bez względu na jego wiek.
Z ulgi mogą skorzystać podatnicy, którzy osiągnęli w roku podatkowym dochody opodatkowane na warunkach ogólnych.
Wiele rodziców w trakcie składania rocznej deklaracji podatkowej poszukuje wiarygodnych informacji o tym, ile wynosi ulga na dziecko.
Gdy rodzic wychowuje jedno dziecko i rodzic rozlicza się sam, bez współmałżonka ulga wynosi 92, 67 zł na miesiąc. W sytuacji gdy osoba wychowuje dwoje dzieci ulga wynosi 185, 34 zł. Gdy osoba składająca zeznanie wychowuje troje dzieci może odliczyć ulgę o wysokości 352, 01 zł. Gdy dana osoba posiada czworo dzieci i więcej przysługuje jej ulga w wysokości 577 zł na miesiąc.
W niektórych sytuacjach urząd skarbowy może wymagać przedstawienia dodatkowych dokumentów, na przykład odpisu aktu urodzenia dziecka, zaświadczenia z sądu rodzinnego o ustaleniu opiekuna prawnego dziecka, bądź zaświadczenie o uczęszczaniu pełnoletniego dziecka do szkoły.
Aby roczne zeznanie podatkowe było prawidłowo rozliczone warto skorzystać z usług sprawdzonego biura rachunkowego bądź dowolnego oprogramowania, które umożliwia w szybki sposób dokonanie samodzielnego rozliczenia. Oprogramowania dostępne są na portalach i stronach internetowych.
Należy pamiętać, że w każdej chwili można również złożyć korektę rocznego zeznania podatkowego z poprzednich lat. Jeśli wtedy ulga na dziecko nie została właściwie naliczona, płatnik może liczyć na otrzymanie zaległej ulgi.

przygotowany.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here