Kiedy warto używać soczewek jednodniowych

Soczewki kontaktowe to pod wieloma względami atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych okularów. Osoby, które decydują się z nich korzystać, muszą jednak zastanowić się, po jaki ich typ sięgnąć. Do wyboru są soczewki jednodniowe, jak i wielokrotnego użytku. Pierwsze z nich zakłada się rano, a zdejmuje wieczorem i po prostu wyrzuca. Kiedy warto skorzystać z tej opcji?

Soczewki jednodniowe – kiedy warto ich używać?

Soczewki kontaktowe jednodniowe cechują się wysoką higieną. Nie ma także potrzeby ich pielęgnowania czy przechowywania. Świetnie sprawdzą się więc na wyjeździe lub w podróży, gdzie ciężej zadbać o ich sterylną czystość. To idealne rozwiązanie dla osób, które mają tendencję do różnego rodzaju infekcji. Jednodniowe soczewki skutecznie minimalizują ryzyko ich wystąpienia. Warto więc by sięgali po nie przede wszystkim alergicy. Lepiej sprawdzą się one także u osób o suchych i wrażliwych oczach. To również idealne rozwiązanie dla osób aktywnych sportowo, które nie muszą zabierać ze sobą na zawody i treningi akcesoriów do czyszczenia soczewek. Mogą być one ciekawą alternatywą dla tradycyjnych okularów. Nawet ich miłośnicy lubią od czasu do czasu odsłonić twarz i nałożyć na kilka godzin soczewki.

Z jakich soczewek jednodniowych warto skorzystać?

Soczewki kontaktowe jednodniowe mogą różnić się między sobą jakością. Warto sięgnąć więc po sprawdzony produkt, a taki oferuje renomowana firma Acuvue. Polecane soczewki kontaktowe to MOIST 1-DAY. Zostały one wykonane z miękkich i przepuszczających tlen materiałów, dzięki czemu są bardzo komfortowe. Zastosowano w nich technologię Hydraluxe, która współpracuje z naturalnym filtrem łzowym, poprawiając jakość widzenia i dbając o odpowiednie nawilżenie oka. Jak wszystkie soczewki marki Acuvue, również MOIST 1-DAY chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Są one dostępne w opakowaniach zawierających 30 lub 90 sztuk. Dają one uczucie świeżości i gładkości, świetnie sprawdzając się w zmiennych i suchych warunkach otoczenia. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Acuvue.pl.

Wiele czynników wskazuje na to, że system jednodniowy jest najlepszym i najbezpieczniejszym trybem noszenia soczewek kontaktowych. Nie ma potrzeby ich pielęgnacji i przechowywania, osadza się na nich mniej brudu. Najlepiej sięgnąć po nie w podróży czy na wyjeździe, kiedy dbanie o odpowiednią higienę oczu jest mocno utrudnione. To rozwiązanie ceni sobie wiele osób, gdyż jest po prostu elastyczne – można zamiennie nosić soczewki kontaktowe, jak i okulary. Warto przekonać się samemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here