Kredyt online bez BIK

Czas to pieniądz – to znane przysłowie sprawdza się w wielu sytuacjach. Paradoksalnie, również wtedy, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy. Wtedy każda stracona godzina jest na wagę złota. Jaki jest więc najprostszy sposób, aby jak najszybciej otrzymać kredyt? Trzeba znaleźć banku lub firmę pożyczkową, która udziela kredytów bez weryfikowania historii kredytowej oraz z minimalną ilością formalności. Najlepiej, gdy taka firma jest otwarta 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Mówiąc wprost – jeżeli zależy nam na czasie, należy skorzystać z firmy oferującej swoje usługi on-line!

Można wymienić wiele zalet wzięcia kredytu za pośrednictwem Internetu, jednak do najważniejszych z nich należą:
1. 100% formalności załatwianych jest przez Internet. Jeżeli mieszkamy daleko od dużych miast, jeżeli w jakikolwiek sposób nasza możliwość przemieszczania się jest utrudniona (np. nie posiadamy samochodu) lub zależy nam na czasie, to pożyczka on-line jest dobrym wyborem.
2. Formalności ograniczone są do minimum. Zazwyczaj wystarczy skan dowodu osobistego. Nie trzeba okazywać zaświadczenia o dochodach, a nasza historia w Biurze Informacji Kredytowej nie jest weryfikowana. Z jednej strony ogranicza to formalności, a w konsekwencji przyspiesza proces udzielenia kredytu, z drugiej strony umożliwia wzięcie kredytu osobie z kiepską historią kredytową.
3. Jeżeli chodzi o formalności – należy wypełnić jedynie krótki wniosek on-line, który oczywiście do niczego nie zobowiązuje.
4. Decyzja jest podejmowana bardzo szybko, często nawet w kilkanaście minut.
5. Dopiero po otrzymaniu decyzji podejmujemy decyzję o podpisaniu umowy kredytowej – jeżeli zaakceptujemy otrzymane warunki, pieniądze na naszym koncie bankowym mogą pojawić się jeszcze tego samego dnia!
6. To co bardzo istotne, nowe regulacje prawne nie pozwalają na ukrywanie dodatkowych opłat, które finalnie powodują podniesienie kosztu kredytu. Na przykład dzięki wskaźnikowi RRSO oraz otrzymanemu harmonogramowi spłat wiemy, ile dokładnie będziemy musieli oddać.

Największym ograniczeniem w firmach pożyczkowym, w stosunku do banków, jest kwota pożyczki. Zazwyczaj w banku można otrzymać kredyt na zdecydowanie wyższą kwotę oraz na dłuższy okres kredytowania. Ile można otrzymać w firmie pożyczkowej? Jest to uzależnione od procesu weryfikacji, ale zazwyczaj maksymalna wysokość pożyczki wynosi ok. 25000-30000 zł.

Oczywiście firmy pożyczkowe stawiają swoje warunki – kredyt online bez bik nie jest dla każdego, jednak warunki do spełnienia nie są bardzo rygorystyczne. W zależności od konkretnej firmy, a nawet danej oferty, warunki do spełnienia mogą być różne. Wśród najczęściej spotykanych warunków koniecznych do spełnienia wymienić można:
1. Trzeba być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej. Wymóg ten jest spowodowany interesem firmy pożyczkowej. Klienta, który nie spłaca swojego zobowiązania, a nie jest obywatelem RP trudno ścigać. Egzekucja komornicza jest wtedy właściwie nierealne. Nie ma jednak obaw – prawdopodobnie zdecydowana większość osób spełnia ten warunek.
2. Trzeba mieć ukończone 18 lat. Jest to warunek wynikający wprost z Kodeksu Cywilnego. Zawarcie umowy o pożyczkę jest niemożliwe, jeżeli osoba nie ma ukończonych 18 lat.
3. Co raz więcej firm żąda os swoich klientów oświadczenia o dochodach. Co istotne – oświadczenia, a nie zaświadczenia z zakładu pracy. Różnica na pierwszy rzut oka może wydawać się niewielka, jednak w praktyce jest niesamowicie istotna. Zakład pracy wystawi zaświadczenie na kwotę, która wynika z umowy o pracę lub na podstawie osiąganych w ostatnich miesiącach dochodach. Tych legalnych. W oświadczeniu możemy uwzględnić wszystkie osiągane dochody, również te, które pochodzą z szarej lub czarnej strefy. Właściwie w oświadczeniu możemy podać jakąkolwiek kwotę, warto jednak podejść do sprawy poważnie i nie zawyżać swoich stałych dochodów.

Wiemy już, jakie są zalety pożyczek on-line, ile można pożyczyć oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt. Kolejne pytanie brzmi: Jaka będzie wysokość oprocentowania oraz raty?

Wysokość oprocentowania uzależniona jest od weryfikacji naszego wniosku. Tak naprawdę trudno z góry przewidzieć, jak wysokie oprocentowanie zaoferuje firma. Aby się tego dowiedzieć, najlepiej złożyć wniosek. Oczywiście samo złożenie wniosku, a w konsekwencji otrzymanie oferty, do niczego nas nie obliguje – nie musimy podpisywać umowy, zazwyczaj za weryfikację wniosku i przedstawienie oferty nie są pobierane żadne opłaty. Jeżeli chodzi o wysokość rat, to są one wypadkową kilku zmiennych: wysokości pożyczki, okresy kredytowania oraz wysokość oprocentowania. I po raz kolejny – aby się dowiedzieć, jaka będzie wysokość raty, niezbędne jest złożenie wniosku z konkretnymi informacjami. Na szczęście, jak wyżej wspomniałem, proces jest krótki i prosty, więc złożenie wniosku zajmuje niewiele czasu.

Podsumowaując, z istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe przy podejmowaniu decyzji o wzięciu kredyt online bez bik, warto przypomnieć o:
1. Złożenie wniosku oraz otrzymanie oferty jest nieodpłatne
2. Wpis w BIK zwykle jest nieistotny – niestety, z faktem, że firma nie weryfikuje swoich klientów w BIK wiąże się zwykle nieco wyższy koszt kredytu (wyższe oprocentowanie)
3. Nie jest potrzebne zaświadczenie z pracy o dochodach – wystarczy oświadczenie złożone osobiście w trakcie wypełniania wniosku.
4. Jeżeli będziemy mieli problemy ze spłatą zadłużenia lub po prostu będziemy chcieli zmienić warunki, to zazwyczaj można to zrobić. Firmy pożyczkowe działają na konkurencyjnym rynku, więc coraz częściej wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów. Aby zmniejszyć wysokość raty, można na przykład wydłużyć okres kredytowania.
5. Coraz więcej firm daje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu. Taka operacja nie jest obwarowana żadnymi dodatkowymi kosztami, a wcześniejsza spłata pozwala uniknąć zapłaty pozostałych odsetek.

Czy kredyt online bez weryfikacji BIK jest dobrą opcją? Z pewnością dla wielu osób tak. Kredyt taki można otrzymać bardzo szybko, bez zbędnych formalności oraz w sytuacji, gdy nasza historia kredytowa jest wątpliwa.

irelandstats.com/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here