Sprawdzanie IP komputera

Każdy pełnoletni człowiek posiada dowód osobisty, który jest poświadczeniem jego podstawowych danych osobowych. Można powiedzieć, iż coś podobnego posiada również nasz komputer, a zbiór informacji o jego podstawowych danych nazywa się Internet Protocol, który powszechnie znany jest pod swoim skrótem, czyli ip. Ogólnie charakteryzując adres, można powiedzieć, iż jest to protokół komunikacyjny, zawierający wszelkie zasady oraz sposoby postępowania, jakie wykonuje komputer w sposób automatyczny, po to aby doprowadzić do wymiany danych lub nawiązania łączności.
Istotnym zagadnieniem jest to jak sprawdzić ip komputera, co jest dość proste, gdyż umożliwiają to wbudowane funkcje, które posiada. W przypadku gdy mamy do czynienia z systemem operacyjnym Windows XP, Vista, Windows 7 oraz Windows 8, wówczas musimy wejść w menu START, a następnie wpisać frazę „cmd”, następnie po pojawieniu się okienka konsoli wprowadzamy zlecenie „ipconfig”. Czasem aby zastosować wytyczne jak sprawdzić ip komputera musimy uruchomić konsolę tekstową, wymagającą posiadania przez nas uprawnień administratora, a w tym celu należy po prostu zalogować się na konto, któremu jest przypisany administrator. Uzyskany adres ip zostanie od razu wyświetlony na ekranie komputera, w towarzystwie tak zwanej maski podsieci oraz bramy domyślnej.
Istnieje jeszcze inny sposób na to jak sprawdzić ip komputera, a mianowicie można tego dokonać za pomocą sieci. Internet oferuje nam bowiem wiele stron zarówno polskojęzycznych, jak i zagranicznych, które to umożliwiają. Przykładem takiej aplikacji jest strona o nazwie „What Is My IP”, co oznacza jakie jest moje ip, po wejściu pod odpowiedni adres www nie ma konieczności wpisywania jakichkolwiek komend, nasz adres ip po prostu wyświetli się na pierwszej stronie.
Pomysłem jak sprawdzić ip komputera są również specjalne aplikacje, dzięki którym nie tylko będziemy mogli określić adres, ale również będziemy mogli dowiedzieć się jakie komputery oprócz naszego są podłączone do sieci.

sfora.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here