Wczasy jesienią

Wiele osób nie może sobie pozwolić na letnie wakacje. Okazuje się, że wakacje po sezonie letnim, na przełomie lata i jesieni, także są bardzo modne. Niektórzy pracownicy wykorzystują urlop dopiero w tym okresie, co może być atutem. Wtedy nie ma już takiego natłoku ludzi, miasta są spokojniejsze, pogoda nie męczy upałami, babie lato jest zachwycające…
Zatem gdzie na wakacje we wrześniu? W zasadzie można się wybrać w bardzo wiele miejsc…
Góry? Bardzo dobry pomysł! Wczesną jesienią górskie krajobrazy są piękne. W tym czasie turystów przyciągają większe miasta, przykładowo Zakopane. W Zakopanem trzeba odwiedzić Morskie Oko i Krupówki – te najmodniejsze miejsca każdego roku odwiedzają setki osób. Jeśli wybór padnie na Karpacz – odwiedzić warto Kościół Wang, Dziki Wodospad, Śnieżkę, różnorodne Muzea (np. Muzeum Zabawek). A może Szklarska Poręba? To urokliwe miasteczko kryje tak wiele pięknych miejsc! Wodospad Kamieńczyka, Szrenicę, Karkonoski Park Narodowy…
Jak widać wielbiciele górskich szlaków i aktywnego wypoczynku z pewnością pokochają góry wczesną jesienią. Pamiętać należy, że w górach pogoda może się bardzo szybko zmienić, dlatego zadbajmy o ciepłe ubrania i odpowiednie obuwie.
A oprócz gór? Gdzie na wakacje we wrześniu? Wielbiciele morskich klimatów z pewnością wybiorą morze. Nie jest przecież powiedziane, że w tym okresie nie można korzystać z uroków pięknych miast nadmorskich. Dobrym pomysłem będą miasta takie jak Kołobrzeg, Gdańsk, Sopot, Darłowo, Ustronie Morskie, Gdynia… Każde z tych miejsc ma w sobie magię i urok, także wczesną jesienią! We wrześniu nad morzem można rozkoszować się chłodną bryzą morską, spacerować na molo, a jeśli pogoda dopisze – także leżeć na plaży i się opalać. Pogoda może być bardzo różna – we wrześniu mogą wystąpić zarówno upały, jak i deszczowe dni. W te gorsze, pochmurne dni można odwiedzić muzea, latarnie morskie, pospacerować deptakiem, poszukać pamiątek w sklepikach… Jak widać, w tym czasie morze także może zachwycić! Szum fal, świeże powietrze, uroczy klimat przyciągają turystów nawet po sezonie. Wtedy można liczyć na mniejszy tłok, większy wybór miejsc noclegowych i wszechobecny spokój.
Odpowiadając na pytanie – gdzie na wakacje we wrześniu, pomyślmy o własnych oczekiwaniach. Fani upałów wybierają raczej ciepłe, zagraniczne miejsca, typu Turcja, Egipt, Dubaj, Grecja… Osoby wolące raczej spokój i piękno polskich obszarów wybiorą przeważnie północną lub południową Polskę.
We wrześniu letni skwar jest mniej dokuczliwy, chociaż zdarzają się także gorące dni. Coraz częściej wiele osób woli właśnie w tym okresie wyjechać na wakacje. Jeśli ktoś nie lubi zatłoczonych plaż, gorącego powietrza, z pewnością pokocha wakacje we wrześniu. To dobra alternatywa – można w zasadzie pojechać wszędzie i doceniać piękno początkującej jesieni. Wszystko zależy od własnych upodobań i oczekiwań odnośnie wyjazdu na wczasy. Wybór jest ogromny, warto zatem pomyśleć o miejscu wypoczynku parę miesięcy wcześniej, gdyż to gwarantuje dogodne miejsce.

freehostel.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here