Wczasy w Chorwacji - co trzeba zobaczyć?

Chorwacja to niezwykle piękny kraj. Nie można zatem dziwić się temu, że w okresie letnim odwiedzają go turyści z całej Europy. Chorwacja przyciąga turystów przede wszystkim piękna pogoda oraz wspaniałe plaże. Trzeba jednak pamiętać, że Chorwacja to także mnóstwo niezwykłych zabytków. Co zatem warto w Chorwacji zobaczyć?

Pierwsze miejsce, które w Chorwacji należy zobaczyć na pewno to Dubrownik. Jest to niezwykle piękne miasto. Często nazywane także „Perłą Adriatyku”. Oprócz wspaniałych średniowiecznych murów obronnych zobaczyć tam może dużo ciekawych atrakcji turystycznych. Przede wszystkim koniecznie zobaczyć należy przepiękną starówkę. Co ciekawe wpisana jest ona na listę UNESCO. Okres letni to także czas, w którym do Dubrownika przyjeżdżają muzycy i artyści z całego kontynentu. Jest to zatem miasto tętniące muzyką.

Kolejne ważne miejsce to odwiedzenia w tracie wczasów w Chorwacji to oczywiście Park Narodowy Krka. Jest to nie tylko jeden z najpiękniejszych parków w Chorwacji, ale także w Europie. Miejsce to charakteryzuje się dużą ilością wodospadów oraz kaskad. Co ciekawe w parku tym występuje ponad 200 różnych gatunków ptaków. Jest to zatem kolejna nie lada atrakcja tego parku.

Wczasy w Chorwacji nie mogą się także odbyć bez wizyty w Splicie. To co przede wszystkim należy w tym mieście zobaczyć to pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana. Ta niezwykła atrakcja turystyczna znajduje się nieopodal portu. Dodatkowo pałac ten otaczają przepiękne średniowieczne forty, romańskie kościoły a także inne barokowe atrakcje. Będąc w Splicie można także odmówić sobie spaceru po pięknej promenadzie.

Turyści przyjeżdżający na wczasy w Chorwacji zawsze odwiedzają także wyspę Mljet. Jest to miejsce przede wszystkim dla tych, którzy cenią sobie przebywanie wśród przygody. Na wyspie odwiedzić można wspaniały park narodowy. Nie ma tu głośny atrakcji turystyczny. Dlatego jest to idealne miejsce dla tych, którzy przede wszystkim pragną odpocząć w ciszy i spokoju na łonie natury.

Kolejne ciekawe miejsce w Chorwacji to miasteczko Rovinj. Miasto to często określane jest także jako „mała Wenecja”. Jak zatem można się domyśleć jest to niezwykle urokliwe i romantyczne miejsce idealne dla zakochanych. Najważniejsze atrakcje turystyczne w tym miejscu to przede wszystkim klasztor franciszkanów oraz kościół św. Eufemii.

Inne miejsce w Chorwacji, które należy zobaczyć koniecznie to Szybenik. Tam przede wszystkim zobaczyć należy katedrę św. Jakuba oraz pospacerować po przepięknej starówce. Warto podkreślić, że wspomniana katedra uznawana jest za największe architektoniczne dzieło Chorwacji w okresie XV i XVI wieku. Jeśli chodzi o starówki to można powiedzieć, że Chorwacja z nich słynie. Niezwykle piękna starówka znajduje się także w miejscowości Trogir.

Będąc w Chorwacji koniecznie odwiedzić należy także Zadar. Tu podziwiać można przepiękne krajobrazy oraz niezwykłe zachody słońca. Jest to zatem kolejne romantyczne miejsce dla zakochanych. Oczywiście jak niemal każde chorwackie miasto także Zadar słynie z pięknej starówki.

mojpodroznik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBadanie
Następny artykułWakacje w Mykonos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here